CestopédiaLetecká doprava

Príručná batožina: otázky a odpovede

Na našom blogu Cestujeme po svete ľudia zanechali viac ako 2 600 komentárov. Drvivú väčšinu z nich predstavujú vaše otázky a naše odpovede ohľadom prepravy batožiny v lietadle, či už príručnej alebo zapísanej. Rozhodli sme sa teda, že napíšeme dva články, v ktorých zhrnieme najčastejšie otázky ohľadom prepravy batožiny v lietadle a pridáme vždy aj stručnú odpoveď. Ako už vyplýva z nadpisu, tento článok bude venovaný otázkam týkajúcim sa príručnej batožiny.

Ryanair a Wizz Air: Nové pravidlá platné od 1. novembra 2018

 1. Môžem mať v príručnej batožine malý vystrelovací dáždnik/klasický dáždnik?
  Dáždniky by nemali predstavovať problém, jedine by som bol opatrný s klasickými veľkými dáždnikmi s ostrým hrotom, ktorý by vám mohol pri bezpečnostnej kontrole na letisku spôsobiť problémy.
 2. Chcel by som sa spýtať, či si môžem do lietadla zobrať normálne jedlo/sladkosti?
  Jasné, jedlo nie je pri cestovaní v rámci EÚ problém, pokiaľ sa nejedná o tekutiny v objeme väčšom ako 100 ml. Pri letoch spoločnosti Ryanair ale zároveň netreba zabúdať, že všetko, čo si beriete na palubu, musí byť v jednej príručnej batožine.
 3. Moja príručná batožina prekračuje povolené rozmery (niektorá zo strán o pár cm). Budem mať na letisku problém?
  Závisí to od pozemného personálu, resp. leteckej spoločnosti, s ktorou letíte. Ryanair si na toto dáva dosť pozor a na kontrolu rozmerov používajú železnú „klietku“ – ak sa batožina do nej nezmestí, musí ísť za dosť vysoký poplatok do podpalubia. Klasické letecké spoločnosti bývajú zhovievavejšie, tie sa pozerajú najmä na hmotnosť batožiny.
 4. Viete mi poradiť, či sa brašňa s foťákom/notebook počíta ako príručná batožina?
  Väčšina leteckých spoločností povoľuje 1 kus príručnej batožiny a 1 predmet osobnej potreby (kabát, kabelka, foťák, notebook, atď.). Toto pravidlo platí aj v spoločnosti Ryanair – okrem 1 kusu štandardnej príručnej batožiny si môžete na palubu lietadla zadarmo vziať aj 2. kus (kabelka, notebook, nákupná taška z letisk) s maximálnymi rozmermi 35 x 20 x 20 cm.
 5. Môžem si vziať v príručnej batožine fén/kulmu na vlasy/žehličku na vlasy?
  Áno, bez problémov.
 6. Môžem mať v príručnej batožine cigarety? Ak áno, koľko?
  Áno, pri letoch v rámci EÚ nie je množstvo cigariet obmedzené, pokiaľ ide o cigarety pre vlastnú spotrebu. Pri letoch do zahraničia alebo zo zahraničia môže byť množstvo prepravovaných cigariet obmedzené, väčšinou na 1 kartón (200 cigariet).
 7. Môžem si vziať na palubu elektronickú cigaretu?
  Áno, dokonca musíte, keďže v zapísanej batožine sú elektronické cigarety zakázané (kvôli batériám). Elektronické cigarety aj náplne (e-liquids) sú považované za tekutiny, musíte si ich teda dať do priehľadného sáčku a náplne musia mať do 100 ml. Používanie elektronických cigariet počas letu je zakázané.
 8. Môžem si na palubu lietadla zobrať zapaľovač/ZIPPO?
  Klasické plynové zapaľovače sú v pohode, ZIPPO mi nechceli pustiť, nakoľko je vnútri benzín. Rovnako problematické sú plynové horáky.
 9. Môžem si vziať lieky/inhalátor?
  Áno, v príručnej batožine môžete mať lieky, ktoré pri cestovaní nevyhnutne potrebujete. Ak si ich beriete väčšie množstvo, opatril by som si nejaké potvrdenie od lekára a pre istotu ho preložil aj do angličtiny.
 10. Môžem mať v príručnej batožine nabíjačku na mobil/notebook/foťák?
  Áno, tieto veci si môžete kľudne vziať.
 11. Je povolené prevážať v príručnej batožine detské jedlo?
  Áno, bez problémov.
 12. Môžem mať v príručnej batožine elektrický/klasický holiaci strojček alebo jednorazové žiletky?
  Áno, kľudne. Žiletky majú čepeľ za mriežkou. Takú britvu by vám ale bez milosti vyhodili. Holiace strojčeky sú úplne v pohode.
 13. Kde zoženiem priesvitné vrecúško na kozmetiku?
  Buď na informačnom pulte na letisku alebo je možné použiť akékoľvek uzatvárateľné priehľadné plastové vrecko, ktoré dostať kúpiť v potravinách.


CESTUJTE VLAKOM PO EURÓPE ZA NAJLEPŠIE CENY

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

764 komentárov

 1. Heňs

  Ahoj, chcem sa opýtať, či si môžem zabaliť do podanej batožiny rozobratú e cigaretu a náplne. Ďakujem

  • Mike

   Ahoj Heňa, prepáč, bol som na prázdninách s deťmi :) E-cigaretu si môžeš zbaliť kľudne aj do príručnej batožiny, do podanej úplne bez problémov.

 2. Mima

  Pekný deň,zajtra letím spolocnostou Transvania….mam prirucnu batozinu do 10kgbat do podpalubia do 20kg…mozem si vziat aj notebook v zvlast brasni na palubu?A do podpalubia mozem dat korcule,zubnu kefku,pastu,sampony a sprchové gély,dakujem za odpoved.

  • Mike

   Ahoj Mima, spoločnosť Transavia (správne?) povoľuje iba 1 ks príručnej batožiny, takže aj notebook musí byť v tejto batožine. Do podpalubia si kľudne môžeš vziať všetko, čo píšeš. Pekný let!

 3. Lucia

  Prosím o radu. Môžem si zobrať si zobrať do príručnej batožiny balený bezlepkový krájaný chlieb? aké množstvo môžem zobrať, kľudne aj kilo? Ďakujem za odpoveď. Letím easyjetom.

  • Mike

   Ahoj Lucia, predpokladám, že letíš v rámci EÚ…kľudne si zober aj kilo chleba…:)

   • Lucia

    letím do Švajčiarska. Chcem sa ešte opýtať (keďže letím prvý krát nechcem mať problémy) či si do príručnej batožiny môžem zobrať: zopár koláčov a tablet? Čo sa týka kozmetiky, napr. krém musím mať v pôvodnom balení? A počula som, že ked prechádzam kontrolou musím si vyzuť aj topánky (budem si brať čižmy ktoré majú kovové prvky)… Dik za info. :)

   • Mike

    Ahoj, koláče a tablet si kľudne vezmi. Kozmetika nemusí byť v pôvodnom obale, no na novom obale musí byť vyznačený oficiálny objem (my si napríklad prelievame šampón do malej fľaštičky z DMky, na ktorej je normálne vyrazený objem 50 ml). Čo sa týka vyzúvania, ja som sa vyzúval len zopárkrát, ale je možné, že čižmy s kovovými prvkami ti vyzujú…šťastný let ;)

 4. Andrej

  Medzi povolenými / zakázanými vecami v príručnej batožine som nikde nenašiel zastrihávač vlasov (príručná batožina), letím s Rynair … prosím vás, má niekto skúsenosť ?

 5. Dušan

  Ahoj Mike.
  Chcel by som sa opýtať, letím spoločnosťou Ryanair do Birminghamu, môžem so sebou zobrať žuvací tabak do príručnej batožiny, alebo budem kvôli tomu problém?

 6. Gabika

  Ahoj Mike,
  Letim s norweigen do Bergenu a mam kufor o 2-3cm vyssi ( robia to koliecka, samotny kufor ma 55cm) . Nemal by to byt problem? Doteraz mi rozmer nikto nekontroloval a ked som ho skusala vopchat do klietky ryanair v hale, tak sa sirkou a hlbkou zmestil.
  A pre istotu, mozem mat aj 2hu malu tasku?
  Vdaka.

  • Mike

   Ahoj Gabika, ideš podporiť Peťa Sagana? :) V Norwegian si môžeš na palubu vziať 1 kufor 55x40x23 s hmotnosťou do 10 kg (15 kg ak máš letenku Flex a PremiumFlex) a 1 malú osobnú vec (kabelku, počítač, knihu) s rozmermi 25x33x20 cm. Tých pár centimetrov navyše pri kufri by som neriešil…pekný let!

 7. Peggy

  Ahoj. Nasi letia s niki a air berlin do grecka. Mozee byt v prirucnej batozine kava?(popradska kava) dakujem

 8. Eva

  Dobrý deň,
  letím do Osla spoločnosťou Norwegian, chcem sa spýtať či si do príručnej batožiny môžem zbaliť fén a žehličku na vlasy? Ďakujem za odpoveď.

 9. Veronika

  Ahoj,
  začiatkom septembra cestujeme do Talianska spoločnostou Ryanair, zaplatenú máme iba príručnú batožinu. Ist do talianska a nekupiť si ta pecorino, parmezan a ich vyborne syry by bol hriech. Môžeme si syry zobrať do príručnej batoziny?
  Diki.

  Veronika

 10. Lucia

  Ahoj,chcem sa spýtať ako je to s liekmi? Môžu byť v príručnej a nejako zvlášť zabalené?A čo sprej do nosa alebo inhalátor?
  Ďakujem pekne

  • Mike

   Ahoj Lucka, všetko si môžeš zbaliť do príručnej batožiny. Ak by si mala liekov veľa, asi by som si zaobstaral potvrdenie od lekára…ak obvyklé množstvo, nič nerieš.

 11. Matúš

  urcite nie

 12. Nelia

  Dobrý deň, onedlho odlietame a stále som nenašla odpoveď na otázku,či sa kufre kontrolujú a Resp.či tam môžem hodiť rozobratú vypnutú prázdnu elektronickú cigaretu. ? :D

  • Matúš

   daj si kludne aj do prirucnej som cital ze mozes mat nemal by byt s tym problem len to nefajci v lietadle

   • Nelia

    Ale ja by som ju najradšej zbalila do kufra. Nebude to problém ?

  • Mike

   Ahoj Nelia, elektronickú cigaretu si kľudne zabaľ či do príručnej alebo zapísanej batožiny, používať sa ale na palube nemôže.

 13. Matúš

  zdravim, chcem sa spytat letim so spoločnostiu travel service či môžem mať v priručnej batožine elektronicku cigaretu a karton cigariet dakujem za odpoved ☺️a este ci si mozem dat do kufru ktory ide do podpalubia parfem do 100ml

  • Mike

   Matúš, tú elektronickú cigaretu mať môžeš, ale nemôžeš ju používať na palube lietadla. Pri kartóne cigariet závisí, kam letíš, ale 1 kartón povoľujú takmer všade. Parfém do 100 ml si kľudne môžeš zbaliť aj do príručnej batožiny, nad 100 ml iba do kufra v podpalubí.

   • Matúš

    Letim do grécka dufam ze mi ho nezahodia

   • Mike

    Grécko je v rámci EÚ, takže tam by malo byť množstvo pre osobnú potrebu neobmedzené. Ak by si bral viac ako 4 kartóny, mohli by od teba žiadať dôkaz, že ide o cigarety pre osobnú potrebu (neviem si síce predstaviť, o aký dôkaz môže ísť, ale tak píšu na stránke EÚ).

 14. Katka

  Ahoj,treba vykladat na letisku nabijacky,tablet a redukciu do zasuvky pri kontrole prirucnej batoziny?l

 15. Jana

  Ahoj, letíme cez spoločnocť Raynair a potrebovala by som zisiť či môžem mať v príručnej taške cestovnú žehličku na žehlenie a cestovnú kanvicu ? Vopred vďaka za radu

 16. Martina

  Ahoj, letíme do Milána spoločnosťou Ryanair a chcem zistiť ako je to s tuhými liekmi-tabletkami. Je možné pribaliť ich do príručnej batožiny? Batožinu do podpalubia nemáme. Ďakujem

 17. Katka

  Ahoj,chcem sa spytat na dezodorant v spreji ci musi mat len max 100ml alebo mozem vziat aj vacsii,make up a riasenka mozu byt originalnych obaloch ako som ich kupila??a co sa tyka parfemu ked je v skle vadi to?? A mozme mat ruksaky su uzsie ale iba o kusok vyssie ako je dovolene v prirucnej batozine. Letime spolocnostou ryanair.vdaka za odpoved

  • Mike

   Ahoj Katka, dezodorant v spreji tiež musí mať max. 100 ml/100 g a nesmie na etikete obsahovať piktogram ohňa (tzn. že nesmie byť horľavý). Make up a riasenka môžu byť v pôvodnom obale samozrejme, rovnako ako parfém v skle (ale do 100 ml). Tie ruksaky by som veľmi neriešil, ruksak sa vždy dá trochu stlačiť. Pekný let!

   • Katka

    Ahoj vdaka za odpoved, takze vsetko do priesvitneho obalu a mozeme ist :-) a este ma napalo budem si musiet zobrat nocny zubny strojcek je to kovove nebude stym problem? Stale je v ryanair dovolena batozina do 10kg a kabelka lebo som sa docitala ze to chcu zrusit lebo ludia to zneuzivaju a tlacia vela veci.

   • Mike

    S tou príručnou batožinou to stále platí a osobne si myslím, že to aj platiť bude. Ryanair sa teraz snaží napraviť si meno, takže podľa mňa to nezrušia. Zubný strojček nie je problém.

 18. Duri

  Este jednu otazku.k tym liekom chcem si zobrat kvapky do nosa mam to brat ako tekutinu a dat do sacku ? Tak isto zena ma riasenka ktora ke tekuta.

  • Mike

   Ahoj, na (tekuté) lieky sa obmedzenia nevzťahujú, tekutú riasenku treba dať do sáčku medzi tekutiny.

 19. Duri

  Ahoj.chcel by som sa spytat ako to je s liekmi.letime v piatok na kretu cez raynar.a sme akysi chori ci si mozme zobrat maly balik paralenu a nejaky sacok teraflu.jedna sa o prirucnu batozinu.takisto ohladom spreju mam 50 ml maly antiperspirant.mozem si ho zobrat ?vdaka za odpovede

  • Duri

   A este k tym tekutinam zabalenym v uzatvaratelnom sacku.treba to na letisku vybrat automaticky ? Letime totiz prvy krat.mozeme mat tie tekutiny aj v kabelje ked mozme zobrat extra malu tasku ?

  • Mike

   Ahoj Duri, jasne, lieky si kľudne môžeš vziať, úplne bez problémov. Rovnako ten antiperspirant, ak má iba 50 ml, bez problémov. Len všetky tieto tekutiny musíš mať v tom priehľadnom uzatvárateľnom sáčku, ktorý musíš pri bezpečnostnej kontrole vybrať a vložiť do tej ich plastovej nádoby…ak by si aj nevybral a oni ťa na zo nevyzvali, na RTG batožiny by to videli a vyzvali ťa, aby si to vybral…:)

   • Duri

    Mike dakujem za odpoved.
    To som rad ze to teda mozme zobrat.este otazka co sa tyka fotaka ci ho mozem.mat prehodeny cez pleco a brat to ako extra malu tasku.hore v blogu o to pises ale pre istotu sa.pytam.tak isto zena by mala kabelku.

   • Mike

    Nie je za čo…čo sa týka foťáku a kabelky, záleží, s kým letíte, ale väčšinou to tak je, že každý môže mať príručnú batožinu a 1 predmet osobnej potreby, resp. malú tašku…

 20. Barbora

  Dobrý deň, je možné v príručnej batožine prepraviť väčšie množstvo výživovych doplnkov – tablety chlorelly(okolo 300 ks) a zelený jačmeň vo forme prášku, resp. akým spôsobom? Letím prvýkrát, easyjetom z Viedne do Amsterdamu. Za odpoveď ďakujem :)

  • Mike

   Ahoj Barbora, už som ti odpisoval pod článkom Príručná batožina v lietadle. Podľa mňa by si s tým nemala mať problém, treba len povedať, že to je tvoj výživový doplnok (dietary supplement)…možno to ani nikto nebude riešiť.

 21. Sisa

  Ahoj, chcela by som sa spýtať, že či tekutiny musia byť v originálnych obaloch alebo môžu byť aj v priehľadných fľaštičkách. Vopred ďakujem za odpoveď :)

  • Mike

   Ahoj Sisa, môžeš použiť aj priehľadné fľaštičky, ale musia mať na sebe vyznačený objem…z výroby, nie že na ne nalepíš štítok s napísaným číslom :)

 22. Karolina

  Ahoj ja by som sa chcela opýtať že v podpalubnej batožine/podanej batožine je tiež obmedzenie tekutín ako v príručnej ? Napríklad že možem mat šampón,pastu,make up či antiperspirant len v priehľadnom obale a do 100ml ?

  • Mike

   Ahoj Karolína, v podpalubnej batožine obmedzenia tekutín nie sú žiadne, tam si môžeš zabaliť aj veľký šampón, lak na vlasy a podobne.

 23. Luho

  Dobrý, chcem sa opýtať, môžem si pribaliť do príručnej batožiny vákuovo balenu kávu ktorá má 250g? Povedzme 3 balenia? Ďakujem

 24. katarina

  Dobrý , chcela by som sa spýtať ci je mozne vziat si do prirucnej batoziny susene jedlo, ako polievku, alebo susene cestoviny, letime totiz na výlet do milana spoločnostou ryanair a teraz podstupujem dietu a vsetko mam v sackoch, bojim sa ze mi to vyhodia lebo to bolo dost drahe, dakujem

 25. Jakub.H

  Zdravím, onedlho budem letieť spoločnosťou WizzAir a chcem sa opýtať, či je možné rozdeliť batožinu tak, že ak som si už zakúpil 2x 23kg batožiny čo je dohromady 46kg, či si to môžem tak rozdeliť, že jeden kufor bude mať 23kg a tým pádom obsadí jednú celú polôžku podanej batožiny do tejto váhy. A ak mám vedľa tašku, ktorá váži 15kg + k tomu mám prenosný pevný tubus o váhe 6kg – čo dohromady tieto dva polôžky činia 21kg, vezmu mi to pri check-ine na letisku? Alebo budem musieť nutne zakúpiť príplatkom niečo naviac? Pýtam sa, lebo keď mám zakúpene na 2x 23kg – 46kg a zmestím sa dokopy s tými troma polôžkami do celkovej váhy 45kg.
  S pozdravom Jakub.

  • Mike

   Ahoj Jakub, no ako pozeram, tak pozeram, z informacii na webe Wizz Airu mi vyslo, ze si kupujes kusy batoziny, nie hmotnost batoziny…cize ak si si kupil 2 kusy zapisanej batoziny po 23 kg, mozes mat iba 2 kusy batoziny s maximalnou hmotnostou 46 kg…niektore spolocnosti umoznuju spajanie limitov, cize mas povolenych 23 kg batoziny a je na tebe, kolko tasiek mas, ale Wizz Air, zda sa, ze nie…

 26. eva

  Ahoj Veronika…tento tyzden letim do Bruselu so spolocnostou Ryanair…neviem ale, ci si mozem vziat igelitovu tasku a v nej sladkosti (namiesto tasky na notebook alebo kabelky)…moje osobne veci budem mat v batohu…dakujem za odpoved

  • Mike

   Ahoj Eva, podľa mňa je tá igelitka v pohode…nešpecifikujú, čo za tašku to má byť, akurát udávajú jej maximálne rozmery (35x20x20 cm).

 27. Veronika

  Dobrý deň,chcem sa spýtať,či v zapísanej batožine môžem mať akékoľvek množstvo tekutín? Letím spoločnosťou Ryanair. Ďakujem pekne!

  • Mike

   Ahoj Veronika, áno, do zapísanej batožiny si môžeš zbaliť ľubovoľné množstvo tekutín.

 28. Martina

  Dobrý večer.myslite ze bude problem ked mam priručnu batožnu na šírku väčšiu ako 20 cm? len o asi 6 cm.. zajtra letim a neviem či mam zháňat nejaku inu priručnú batožinu. ďakujem

  • Mike

   Martina, záleží najmä od toho, s kým letíš. Ryanair zvykne vyžadovať kontrolu rozmerov pomocou tej „klietky“…klasicke aerolinky ako Austrian, Lufthansa alebo British ti tých 6 cm riešiť nebudú, im ide keď tak o hmotnosť.

 29. Romana

  Ahoj, je v pohode, keď zoberiem 1 kilo vlašských orechov do príručnej batožiny? Letím s Ryanairom :)
  Dík

 30. Iveta

  Ahoj.. Chcem sa spýtať či je v pohode ak si doma zabalím oblečenie do vaakuových vriec a vložím do príručnej batožiny (kufríka).. Nech sa mi tam toho viac zmesti :D

 31. Ivan Spisiak

  Ahoj,

  chcem sa informovať ohľadom statívu v príručnej batožine, neviem nikde nájsť či ho v nej môžem prepravovať nakoľko je mohutnejší – kovový a váži okolo 2,5 kg. Neriskovať a radšej kúpiť malý ministatív ktorý nemožno považovať za „nebezpečný“ ? :-)

  ďakujem

  • Ivan Spisiak

   aha už som si našiel odpoveď, myslel som že som minule zle odoslal otázku… ďakujem Ti pekne :-)

 32. Lojzo

  ĎAKUJEM !! L .

 33. Lojzo

  Ahoj,mám problém s cievami(mozgová prihoda) a pred odletom si vždy pichám injekcie Fraxiparín,lenže teraz letím do Austrálie, začínam vo Viedni dopoludnia a večer(21:00) letím z Franfurktu do Singapúru(12 hod.) a Singapúr – Sydney(8 hod.),s prestávkou v Singapúre skoro 4 hod.,preto potrebujem mať v príručnej batožine 2 jednorázové injekcie.Pustia ma s nimi do lietadla vo Viedni,atď…. ?? Podobný problém môžu mať diabetici.
  Vopred ďakujem za odpoveď,L.

  • Mike

   Ahoj Lojzo, samozrejme, tieto injekcie si môžeš zbaliť do príručnej batožiny v takom množstve, aké budeš potrebovať počas letu. V každom prípade by som ale požiadal svojho lekára o vystavenie potvrdenia (list alebo nejaký iný dokument) o tvojej zdravotnej situácii. Pekný let a pobyt v Austrálii!

 34. Sára

  dobrý den , chcem sa opýtať ak letim do londyna cez spolocnost ryanair možem mat v prirucnej batozine 4 kartony cigariet aj ked nie som plnoleta ? letim sama

  • Mike

   No priznám sa, že na tvoju otázku neviem zodpovedne odpovedať. Pre vlastnú potrebu môžeš mať cigariet v podstate koľko chceš, no ako neplnoletá v zásade nemáš čo mať cigarety pre vlastnú potrebu…len nie som si istý, či niekto rieši vek cestujúcich a zákaz fajčenia pre osoby do 18 rokov…:-o

 35. vanesa

  Ahoj. Chcela by som sa opytat, ci si priatel moze zobrat na palubu el.cigaretu. Letime spolocnostou Rayner z Birminghamu do BA. Dakujem :)

 36. Zlatka

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať dá sa preniesť v príručnej batožine spotrebič do kuchyne, niečo podobné ako hriankovač alebo toaster? Ďakujem.

 37. Kristína

  Ahoj :) prosím ťa chcem sa spýtať, či si môžem vziať do príručnej batožiny vodnú fajku, lebo sa bojím, že sa mi v zapísanej rozbije. Letím spoločnosťou RYANAIR zo Slovenska do Talianska. Ďakujem za odpoveď. :)

  • Kristína

   A ešte mam aj otázku k uhlíkom, či tie môžem mať v zapísanej batožine.

  • Mike

   Ahoj Kristína, obe sú podľa mňa v pohode, nevidím dôvod, prečo by mali niekomu prekážať…

 38. Ondrej

  Ahoj chcel by som sa spytat cestujem domov z usa . Mozem si do zapisanej batoziny dat filetovaci nozik s cepelou dlhou 19cm? Vdaka

 39. František Garai

  Dobrý deň. Chcem sa opýtať či je možné si vziať do príručnej batožiny
  bylinkové-sypané čaje, a keď áno tak v akom množstve.Ďakujem.

 40. Gabika

  Čavesko, chcem sa optýtať na prepravu antiperspirantu v spreji v zapisanej batožine, letime spoločnosťou corendon, nebude to problém keďže sa jedna o tlakovu nádobu? Ďakujem

  • Mike

   Ahoj Gabika, antiperspirant si kľudne vezmi…problém by s ním mohol byť v príručnej batožine, ale nie v zapísanej…

 41. Filip

  Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či môžem mať v príručnej batožine zásyp na nohy, poprípade či ho treba dať do vrecúška s tekutinami. Ďakujem.

 42. Nina

  Ešte jednu vec by som sa chcela opýtať..
  Sú niektoré predmety, veci…ktoré si nemôžem priniesť z Ameriky? Čo sa týka napríklad jedla a tak?

  • Mike

   Ahoj Nina, do EÚ by si nemala dovážať živočíšne výrobky (mäso, mlieko, atď.) a rastliny. Alkoholu môžeš doviezť 1 liter (ak má viac ako 22%), 4 litre vína alebo 16 litrov piva.

 43. Peťo

  Ahoj…chcem sa opýtať či môžem mať v prirucnej batožine aj PS3 a asi 20hier…..Ďakujem

 44. Bibi

  Dobry vecer,cestujeme do bulharska 3 clenna rodina kolko prirucnych taskek mozme mat v lietadle? Dakujem

  • Mike

   Ahoj Bibi, ak máte 3 letenky a 3 miesta v lietadle, môžete mať 3 príručné batožiny (deti do 2 rokov bez vlastného sedadla väčšinou nemajú nárok na žiadnu batožinu). Peknú dovolenku! ;)

 45. Vanessa

  Prosím Vás môže ísť do príručnej batožiny malé zrkadielko ?

 46. Denisa

  Prosim vas snorchle do prirucnej mozu ist???

 47. Nina

  Ahoj! Ja by som sa chcela opýtať…
  Letím z USA a zdá sa, že kufor bude plný..
  Myslíte, že keď na seba nahadzem viacmenej dosť vecí do lietadla bude to problém? ( Myslím niečo ako napríklad: tielko, tielko, tričko, tričko,tričko, mikina, mikina :D – ide mi len o tú prepravu tých veci a o to, či ma takto neposlu kade ľahšie )

  • Mike

   Nina, nikoho nemá čo zaujímať, čo máš na sebe oblečené…ak v tom počas (dlhého) letu z USA vydržíš, prečo nie…alebo si nadmernú batožinu a let pohodlne :D

   • Nina

    Veď tiež si myslím :D Kvôli tým veciam to tých 10 hodín vydržím :D Nadmernú si už nemôžem kúpiť, nie? Lebo ja keď som tu išla mala som zároveň aj letenku naspäť…a tam bola ponúka kúpiť si nadmernú. Ale teraz už tú možnosť vraj nemám..

   • Mike

    Ak prídeš na letisko a podáš batožinu s nadmernou hmotnosťou, určite ti ponúknu možnosť si ju dokúpiť…ale samozrejme je to ten najdrahší variant…záleží od spoločnosti, ale nemusí to byť likvidačné…

 48. Gabriela

  Dobry den prajem, mozem so sebou do lietadla na cestu do Thajska zobrat elektronicku cigaretu?
  Dakujem za odpoved.
  S pozdravom
  Gabika Puskas

  • Mike

   Ahoj Gabriela, väčšina leteckých spoločností ich na palube zakazuje. Skús napísať, akou spoločnosťou letíš, môžem ti to pozrieť…

 49. Kristína

  Dobrý večer. Mohli by ste mi pomocť ohľadom príručnej batožiny? Zakúpila som si veľkú príručnu batožinu. Môžem mať na palube okrem nej aj batoh v ktorom bude laptop a osobné veci ako doklady prípadne kniha?

  • Mike

   Kristína, na palubu si môžeš zobrať jednu príručnú batožinu do 10 kg s max. rozmermi 55x40x20 cm a 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20 cm.

 50. Daria

  Dobrý večer, prosím Vás poraďte mi, či môžem previezť do USA v palubnej batožine sušené huby. Ak áno, či je ich množstvo obmedzené a v čom by mali byť zabalené. Letím 1. júla a je to prvýkrát a nechcem si vyrobiť problém na letisku. Letím z Krakova do Varšavy a odtiaľ priamo do Chicaga. Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.


CESTUJTE VLAKOM PO CELEJ EURÓPE ZA NAJLEPŠIE CENY