CestovanieUbytovanie

Najdivnejšie pracovné pozície vo svetových hoteloch

Dnes som si prečítal veľmi zaujímavý článok o najdivnejších pracovných pozíciách v hoteloch na svete. A boli by ste prekvapení, akú prácu niektoré svetové hotely ponúkajú. Niet divu, boj o zákazníka sa neustále stupňuje a hotely sa predháňajú v tom, ako hosťom vyjsť v ústrety. Niektoré z nasledujúcich pozícií sú však skutočne pritiahnuté za vlasy.

Londýn je jedným z najnavštevovanejších miest na svete a ročne sem zavíta nespočet rozmaznaných turistov. Možno aj preto v hoteli Holiday Inn Kensington Forum existuje pozícia „ľudský zohrievač postele“ (niečo ako elektrická deka, iba o level vyššie). Na požiadanie vám zamestnanec hotela päť minút pred tým, ako sa uložíte na nočný spánok, vhupne do postele a hýbe sa v nej, aby vám ju pekne predhrial. To všetko samozrejme v špeciálnom obleku, aby vám v posteli nezanechal žiadne stopy.

Rovnako v Londýne, no v hoteli Andaz, si môžete objednať služby večerného predčítača rozprávok. Bez ohľadu na váš vek si tento zamestnanec sadne k vašej posteli a bude vám čítať z vybranej knižky.

Z iného súdka je pozícia „odháňača holubov“ v indickom hoteli Rambagh Palace. Títo nešťastníci (áno, hotel zamestnáva dvoch takýchto ľudí) pobehujú deväť hodín denne (!) po hotelovom nádvorí s veľkou zástavou a odháňajú holuby.

Neželaných vtákov má na starosti aj hotelový sokoliar v Baltimore Four Seasons v Santa Barbare v USA, ktorého úhlavným nepriateľom sú čajky poletujúce nad hotelovým bazénom.

Podobných divných pozícií v hoteloch po svete je oveľa viac, vrátane „leštiča mincí“ v hoteli Westin St. Francis v San Franciscu, „opaľovacieho komorníka“ v hoteli Ritz-Carlton Miami alebo (sledujte ten názov) „inžiniera kokosovej bezpečnosti“ v hoteli Ritz-Calrton St. Thomas.

Zdroj: The Daily Telegraph


UŠETRITE PRI CESTOVANÍ VLAKOM VĎAKA TRAINLINE

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

5 komentárov

 1. Frederika

  velmi sa mi paci tvoja stranka :-)))))))) velmi ma bavi, uzasne clanky, uzasne napisane, prajem vela vela cestovania :-*

 2. Emil

  chýba mi tu ešte pozícia „venčič“, Ľudia ako my (máme dvoch psíkov) by to iste ocenili a mohlo by sa to dostať aj do tohto článku ;-)
  Inak, vážne uvažujem o pozícii inžiniera kokosovej bezpečnosti. Asi dám výpoveď a posielam CV

  • Mike

   Emil, tak napríklad Casa Grande Suite Hotel & Spa na Miami ponúka službu venčenia psov, takže nejakého venčiča tam určite majú…:)

 3. Tomas

  samy dreamjob, nechcel by som behat 9 hodin denne a odhanat holubov :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.


CESTUJTE VLAKOM PO CELEJ EURÓPE ZA NAJLEPŠIE CENY