Cestujeme po sveteLetecká doprava

Z Bratislavy budúci rok do Bruselu, Manchesteru a Berlína

Budúci rok čakajú zoznam destinácií dostupných z bratislavského Letiska M. R. Štefánika malé zmeny. Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair na dnešnej tlačovej besede oznámila zavedenie nových pravidelných liniek do Bruselu (hlavné letisko Zaventem), Manchesteru a Berlína. Všetky tri priame spojenia by sa mali stať realitou od letného letového poriadku, teda na prelome mesiacov marec a apríl 2016. Počas budúcoročného predsedníctva SR v Rade EÚ sa teda nebudeme musieť hanbiť, že nemáme priame letecké spojenie s Bruselom, neoficiálnym hlavným mestom Európy.

Od budúcoročného letného letového poriadku bude spoločnosť Ryanair lietať z Bratislavy do troch nových destinácií: Brusel (6x týždenne okrem soboty na hlavné letisko Zaventem; namiesto Charleroi), Manchester (3x týždenne; namiesto Liverpoolu) a Berlín (1x denne, 7x týždenne). Z Bratislavy tak bude írsky prepravca počas budúcoročného leta prevádzkovať 18 liniek.

Letecká spoločnosť Ryanair, ako náš dlhodobý, férový a stabilný partner, nám vyšla maximálne v ústrety a veľmi rýchlo zareagovala na našu požiadavku presunu letov zo vzdialenejšieho bruselského letiska Charleroi, kam lietala doteraz, na hlavné letisko Brusel-Zaventem od apríla 2016. V súvislosti s predsedníctvom Slovenska v Rade Európskej únie od júla 2016 výrazne vzrastie dopyt po priamom a pravidelnom dennom leteckom spojení Bratislavy a Bruselu. Nová linka na letisko Zaventem tak znamená okrem iného aj významnú úsporu pri cestách úradníkov štátnej správy SR do Bruselu. Tí už nebudú nútení využívať viedenské letisko,“ vysvetlil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík.

Zdroj: Tlačová správa Letiska M. R. Štefánika z 30.9.2015

 


LACNÉ LETENKY TERAZ CEZ BOOKING.COM

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

Komentáre: 1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

ClaimCloud - Kompenzácia za zrušený let
CLAIMCLOUD - KOMPENZÁCIA ZA ZRUŠENÝ LET