Cestujeme po svete

5 jedinečných hotelových barov sveta

5 jedinečných hotelových barov sveta

Nikdy som sa netajil tým, že milujem hotely. Srdcom každého hotela a miestom, kde to žije, je podľa mňa vždy hotelový bar, a tak keď som nedávno čítal článok v jednom magazíne o hotelových baroch, inšpirovalo ma to k napísaniu tohto článku. Samozrejme, na svete existuje milión (a možno ani nie som tak ďaleko od pravdy) krásnych barov, ja som ale vybral päť, ktoré najviac ulahodili môjmu oku. A v jednom z nich som dokonca bol aj osobne :)

BAR – THE NOMAD HOTEL, NEW YORK

nomad-hotel-new-york-bar

Hotelovému baru v jednom z najlepších nových hotelov v New Yorku dominuje mohutný 7,5-metrový barový pult z mahagónu. Bar, ktorý sa inak prekvapivo volá „BAR“, získal od organizácie Tales of the Cocktail v roku 2013 ocenenie Najlepší hotelový bar sveta. Šéfuje mu skúsený a cenami ovenčený mixológ Leo Robitschek.

The NoMad Hotel, New York
1170 Broadway, Chelsea, New York

KING COLE BAR & SALON

king-cole-bar-st-regis-new-york

Jeden z najprestížnejších hotelových barov sídli v luxusnom hoteli St. Regis New York. Práve tu uzrel v roku 1934 svetlo sveta legendárny koktail Bloody Mary. Dnes ho majú vo vlastnej pozmenenej forme a pod názvom Red Snapper v ponuke všetky hotely St. Regis na svete. Za ľudových 55 USD si môžete v King Cole bare každý deň od 15:00 do 17:00 vychutnať popoludňajší čaj, ku ktorému vám naživo zahrá miestny harfista.

St. Regis, New York
Two East 55th Street at Fifth Avenue, Midtown East, New York

SMOODS – HOTEL BLOOM!

smoods-hotel-bloom-brusel

Môj vlastný kandidát :) Bar v dizajnovom hoteli Bloom v Bruseli vás uchváti svojou útulnosťou a budete sa v ňom skutočne cítiť ako v obývačke. Sedenie si vyberiete podľa aktuálnej nálady, pričom na výber máte 7 rôznych „ostrovov“ – Passion, Bazaar, Safari, Bling-Bling, Aqua, Spring alebo Flower Power. Ak je plno, kľudne si sadnite priamo ku baru a vychutnajte si niektorý z vynikajúcich koktailov alebo malých barových jedál.

Hotel Bloom!, Brusel
Rue Royale 250, Sint-Joost-ten-Node, Brusel

BLU BAR ON 36

blue-bar-360-sydney-australia

Koktailový bar hotela Shangri-La v austrálskom Sydney čerpá inšpiráciu z New Yorku – hlavného mesta koktailovej scény na svete. Nájdete ho na 36. poschodí a cez presklené steny si určite užijete fascinujúcu panorámu Sydney ako na dlani – od prístavu Darling, majestátneho Harbour Bridge až po legendárnu budovu opery.

Shangri-La, Sydney
176 Cumberland Street, The Rocks, Sydney

ROCK BAR

rock-bar-ayana-bali

Tento unikátny bar pod holým nebom doviedol anglické spojenie „on the rocks“ na úplne novú úroveň. Po krátkej jazde špeciálnou „zubačkou“ sa usadíte 14 metrov nad vodou v zálive Jimbaran a objednáte si niektorý z exkluzívnych aj klasických barových kreácií. Najlepší bar na Bali a ideálne miesto na sledovanie západu Slnka označili za jeden z top barov na svete aj uznávané inštitúcie ako CNN, Forbes Travel alebo The New York Times.

Ayana Resort and Spa, Bali
Jalan Karang Mas Sejahtera, Jimbaran


KÚPTE SI TÚTO SKVELÚ KNIŽKU NA MARTINUS.SK

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Booking.com