Letecká doprava

RYANAIR: Viac zapísanej batožiny za vyšší poplatok

Flotila Boeingov 737-800 spoločnosti Ryanair

Low cost letecká spoločnosť Ryanair opäť mení batožinovú politiku. Okrem zvýšenia poplatkov za prepravu zapísanej batožiny tieto zmeny zahŕňajú aj zvýšenie hmotnostného limitu zapísanej batožiny. Každý cestujúci si bude môcť od 1. októbra 2009 vziať 2 kusy zapísanej batožiny, pričom každý kus bude môcť mať maximálnu hmotnosť 15 kg.

Klienti írskej low cost spoločnosti Ryanair si doposiaľ mohli brať maximálne 3 kusy zapísanej batožiny s maximálnou súhrnnou hmotnosťou 15 kg. Za prvý kus zapísanej batožiny sa platil poplatok 10 € pri online rezervácii (20 € na letisku), za druhý a tretí kus zapísanej batožiny sa platilo 20 € online aj na letisku, resp. v call centre.

Od 1. októbra 2009 sa mení nielen poplatok za prepravu zapísanej batožiny, ale aj množstevný, resp. hmotnostný limit. Každý pasažier si bude smieť vziať 2 kusy zapísanej batožiny, pričom každý z nich bude môcť vážiť do 15 kilogramov. Každý cestujúci tak bude môcť letieť s maximálne 30 kg zapísanej batožiny. Zapísanú batožinu si cestujúci môžu predplatiť online pri rezervácii letenky, čím ušetria na batožinových poplatkoch.

Okrem hmotnostného limitu sa zvyšujú aj batožinové poplatky, a to celkom brutálne. Za prvý kus zapísanej batožiny (do 15 kg) zaplatíte po novom 15 € (online, nárast o 5 €), resp. 30 € (na letisku, nárast o 10 €). Za druhý kus zapísanej batožiny zaplatíte od 1. októbra 2009 neuveriteľných 35 € (online, nárast o 15 €), resp. 70 € (na letisku, nárast až o 50 €). Nadmerná batožina sa vám jednoznačne neoplatí, keďže za každý kilogram nadváhy zaplatíte na letisku 20 €. Nadmerná batožina sa v prípade spoločnosti Ryanair nedá objednať vopred.

Uvedené zmeny sú súčasťou politiky leteckej spoločnosti motivovať (donútiť) cestujúcich, aby necestovali so zapísanou batožinou, ale iba s príručnou batožinou. Spoločnosť Ryanair tvrdí, že tieto zmeny sa nijakým spôsobom nedotknú 70 % klientov Ryanair, nakoľko tí cestujú výlučne s príručnou batožinou.


KÚPTE SI TÚTO SKVELÚ KNIŽKU NA MARTINUS.SK

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

5 komentárov

 1. sermCreneudge

  Nauczylem sie wiele

 2. Petra

  kolko sa plati za prirucnu batozinu, kolko KG moze mat a kolko ML tekutin mozem zobrat. Vdaka

 3. Mike

  Pre cestovateľov z krajín EÚ nie je počet dovážaných cigariet nijako obmedzený. Dôležité je, že všetky cigarety máte pre vlastné použitie.

  Zdroj: http://www.visitbritain.com/en/about-britain/practical-information/customs-and-immigration/eu-customs-allowances.aspx

 4. Alena

  Ahojte neviete mi poradit ako je to teraz s cigaretami o tyzden letim do britanie a neviem kolko cigariet mozem so sebou zobrat
  vopred dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Booking.com