Letecká dopravaTlačové správy

TS: Letisko v Poprade ponúkne Londýn, Dublin a Manchester

Prvý december bude významným pre cestovný ruch pod Tatrami. Letisko v Poprade otvorí pravidelné linky, ktoré ho spoja s mestami Londýn, Dublin a Manchester. “Po ukončení prevádzky SkyEurope sme pociťovali silný tlak zo strany cestujúcich o obnovenie spojenia s Londýnom, ale i o Dublin, či Manchester, kde cestuje veľa obyvateľov širokého okolia Popradu za prácou, obchodom, či vzdelávaním,” povedala Ivana Herkeľová, riaditeľka letiska v Poprade. “Som rada, že obyvateľom regiónu ponúkneme tieto nové atraktívne destinácie,” dodala.

Spojenia bude prevádzkovať spoločnosť Danube Wings. Lietať tam bude Boeing 737-400 spoločnosti České aerolínie s ktorými Danube Wings uzatvorili spoluprácu. Každá linka tak ponúkne až 162 miest pre cestujúcich a letenky za prijateľné ceny od 79 a 89 EUR vrátane poplatkov a batožiny do 15 kg. Do Londýna sa poletí v utorok, štvrtok a nedeľu. “Okrem Londýna, kam sa bude od nás lietať 3x týždenne, ako boli ľudia v minulosti zvyknutí to bude jeden až dvakrát týždenne Dublin a dvakrát týždenne Manchester,” povedala riaditeľka letiska.

Medzinárodné letisko Poprad-Tatry je na pravidelných linkách spojené s Bratislavou, Bolognou, Bazilejom. Koncom októbra pribudnú spojenia do Bruselu, Varšavy a Kijeva. Od decembra k nim pribudne opäť Londýn a nové linky Manchester a Dublin. Aktuálny letový poriadok nájdete na internete – www.airport-poprad.sk, alebo na webe prepravcu, spoločnosti Danube Wings. Letisko v Poprade zohráva čoraz významnejšiu rolu v rámci cestovného ruchu pod Tatrami s kontinuálnym nárastom prepravených v posledných rokoch. “Pre nás je na prvom mieste spokojnosť cestujúcich od ponuky liniek, vybavenia pred odletom na letisku a samotný let,” povedala Ivana Herkeľová, pod ktorej vedením letisko výrazne ožilo.

Zdroj: Letisko v Poprade ponúkne Londýn, Dublin a Manchester (PDF)


UŠETRITE PRI CESTOVANÍ VLAKOM VĎAKA TRAINLINE

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

2 komentáre

  1. anna kostalova

    konecne dobra sprava budeme to vyuzivat

  2. Jozef

    Super sprava:-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Booking.com