CestopédiaLetecká doprava

Wizz Air: Online check-in krok po kroku

Maďarská low cost letecká spoločnosť Wizz Air umožňuje Slovákom lietať z Košíc a Bratislavy do viacerých destinácií v Európe vrátane Londýna, poľskej Varšavy alebo bulharskej Sofie. Pred letom treba vykonať online registráciu, ktorej priebeh vám prinášame krok po kroku.

Ak ste si pri rezervácii priplatili za konkrétne sedadlo, online registrácia na let maďarského prepravcu Wizz Air začína 30 dní a končí najneskôr 3 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Ak ste si miesto pri rezervácii nezaplatili, na svoj let sa môžete zaregistrovať až 48 hodín pred odletom. Výhoda dlhšieho časového intervalu na online check-in je skutočnosť, že pri výletoch dlhších ako 2 dni sa tak môžete z pohodlia domova zaregistrovať na oba lety (tam aj späť). Na príklade nášho nedávneho spiatočného letu z Varšavy do Bratislavy vám ukážeme, ako online check-in v spoločnosti Wizz Air prebieha. Stránku sme mali v slovenčine.

V hlavnom hornom menu na stránke Wizzair.com kliknite na REGISTRÁCIA A REZERVÁCIE. Aby ste svoju rezerváciu vyhľadali, zadajte požadované údaje do políčok Potvrdzovací kód (šesťmiestny kód vašej rezervácie) a Prezvisko cestujúceho a kliknite na Prihlásiť sa.

Na nasledujúcej obrazovka sa vám zobrazia všetky podrobnosti o vašom lete. Ak sa chcete zaregistrovať, kliknite na tlačidlo REGISTRÁCIA. Zobrazia sa vám dve nové modálne okná: v tom prvom potvrdíte svoj súhlas s podmienkami registrácie, v druhom okne zasa potvrdíte, že vaša batožina nebude obsahovať zakázané predmety. Po potvrdení oboch okien sa vrátite na základnú obrazovku, kde pribudli tlačidlá na stiahnutie palubných vstupeniek.

Zaujímavosťou pre mňa bolo, že pri lete z Varšavy do Bratislavy som mal možnosť stiahnuť si aj mobilnú palubnú vstupenku (boarding pass). Ide o súbor s príponou .pkpass, ktorý si napríklad v systéme iOS môžete uložiť do aplikácie Wallet.

Až doteraz ste mohli celý proces absolvovať bez toho, aby ste sa prihlásili. Aj hore na stránke sa však píše, že ak chcete napríklad pridať služby (batožina, sedadlo, atď.), musíte sa prihlásiť (účet ste si povinne vytvorili už počas rezervácie leteniek). Prihlásite sa kliknutím na položku PRIHLÁSENIE v hlavnom menu. Po prihlásení vám pribudnú nové tlačídlá a budete si môcť napríklad zmeniť/rezervovať sedadlo alebo prikúpiť batožinu (všetko za príplatok).

Ak nie ste spokojný so sedadlom, ktoré vám automaticky pridelil systém, môžete si za príplatok vybrať nejaké iné. Na prehľadnej mapke lietadla presne vidíte, ktoré miesta sú ešte voľné a po kliknutí na konkrétne miesto sa vám tiež zobrazí, koľko za dané miesto zaplatíte. Ak ste so svojím výberom spokojný, nezabudnite kliknúť na tlačidlo POTVRDIŤ. Ak ste si to rozmysleli, kliknite na ružový krížik vpravo hore a vrátite sa na pôvodnú obrazovku.

Počas registrácie si taktiež môžete prikúpiť zapísanú batožinu. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo (dostupné až po prihlásení) a vybrať si požadovanú službu.

Ak ste si počas registrácie pridali nejaké príplatkové služby, na záver budete musieť za tieto služby zaplatiť. Po zaplatení sa stav vašej rezervácie zobrazovaný v hornej časti obrazovky zmení na “Potvrdený” a vy môžete stránku zatvoriť. Ak nepoužijete mobilnú palubnú vstupenku, pred odletom si nezabudnite vytlačiť stiahnutú palubnú vstupenku, keďže na letisku ju musíte predložiť a dodatočné vytlačenie palubnej vstupenky na letisku vás môže vyjsť zbytočne draho. Ak letíte v rámci Schengenu, pri online registrácii nebudete vôbec zadávať údaje o cestovných dokladoch (občiansky preukaz alebo pas), keďže sa počas cesty nevyžadujú…to len tak, aby ste sa nezľakli :)

Na záver vám ešte pre informáciu prinášame príklad palubnej vstupenky maďarskej spoločnosti Wizz Air:

 

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

www.martinus.sk