Letecká doprava

Z Košíc bude lietať Eurowings

Letisko Košice uspelo v internetovom hlasovaní v rámci projektu “Vote and Fly!” (Hlasuj a leť!) nemeckej low cost leteckej spoločnosti Eurowings patriacej do Lufthansa Group a od zimného letového poriadku 2018/2019 tak získalo novú priamu leteckú linku do Nemecka. V live hlasovaní na Facebooku Košice porazili írsky Cork a nemecký Friedrichshafen.

Aktualizácia (1. 5. 2018): Eurowings bude z Košíc lietať do nemeckého Düsseldorfu, a to od 28. 10. 2018 štyrikrát týždenne (pondelok, streda, piatok a nedeľa) lietadlom typu Q400. Cestujúci z Košíc tak získajú prístup k viac ako 30 atraktívnym destináciám v Európe a Severnej Amerike s pohodlným prestupom v Düsseldorfe.

Košice uspeli vo veľkom internetovom hlasovaní spoločnosti Eurowings a tak už od zimného letového poriadku 2018/2019, t.j. od konca októbra 2018, bude z miestneho letiska prevádzkovať priamu leteckú linku do Nemecka. Po napínavom „semifinále“, ktorého sa zúčastnilo 6 destinácií (okrem Košíc aj írsky Cork, nemecký Friedrichshafen, slovinská Ľubľana, dánsky Aarhus a nórsky Stavanger). Najúspešnejšie tri destinácie postúpili do veľkého live hlasovania na Facebooku (utorok 16. marca 2018 od 15:00 do 16:00), z ktorého nakoniec vzišli víťazne práve Košice, keď za 1 hodinu získali takmer 20 000 hlasov, teda až 61 % všetkých hlasov.

Eurowings je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá bola v roku 2017 vyhlásená za najlepšiu nemeckú aerolinku. Lieta do vyše 160 destinácií vo viac ako 50 krajinách. Vznikla už v roku 1996, no skutočne je o nej počuť až od roku 2015, keď prešla významnou premenou a stal sa z nej low cost dopravca na krátke a stredne dlhé trasy. Od októbra 2015 sa spoločnosť postupne zlučovala s ďalšou low cost značkou z portfólia Lufthansy – Germanwings. Eurowings patrí do skupiny Lufthansa Group a jej hlavnou základňou je nemecký Düsseldorf. V jej flotile sa celkovo nachádza 100 lietadiel, prevažne typu Airbus A320, ktorými lieta do vyše 160 destinácií vo viac ako 50 krajinách sveta. Okrem európskych liniek Eurowings prevádzkuje aj nízkonákladové lety do zámorských destinácií v USA alebo v Karibiku.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej: „Chcem sa úprimne poďakovať všetkým, ktorí nám v súťaži Vote & Fly poslali svoj hlas. Potvrdilo sa, že ak sa Slováci spoja, vedia dokázať veľké veci. Nemecko je pre celé východné Slovensko mimoriadne dôležitý trh a sme veľmi vďační všetkým hlasujúcim, že aj vďaka nim budeme s Nemeckom spojení priamou leteckou linkou na palube spoločnosti Eurowings.“

Obchodný riaditeľ spoločnosti Eurowings Oliver Wagner: „S radosťou oznamujeme, že druhá edícia kampane Vote & Fly bola veľmi úspešná a srdečne blahoželám Košiciam k víťazstvu. Touto kampaňou sme v priebehu ôsmich dní zasiahli vyše desať miliónov ľudí, čo potvrdzuje jej enormný úspech. Na spustenie našej linky do Košíc sa veľmi tešíme a bližšie informácie v tejto súvislosti prinesieme čoskoro.“

Na podporu hlasovania Letisko Košice vytvorilo špeciálnu webstránku, ktorá návštevníkov smerovala na stránku, kde mohli hlasovať. Zároveň sa letisko zaviazalo, že za každý hlas získaný vo finále venuje finančný príspevok nadácii Úsmev ako dar. Ako potvrdil Juraj Tóth, marketingový manažér Letiska Košice, pre nadáciu Úsmev ako dar letisko takto venuje čiastku 4 000 €.


UŠETRITE PRI CESTOVANÍ VLAKOM VĎAKA TRAINLINE

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

3 komentáre

  1. jakubove

    bude sa lietaľ aj na cyprus?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.


CESTUJTE VLAKOM PO CELEJ EURÓPE ZA NAJLEPŠIE CENY