Tlačové správy

TS: Danube Wings bude od novembra lietať na trase Ostrava – Viedeň

Najväčší slovenský letecký prepravca Danube Wings sprevádzkuje už v pondelok 12. novembra 2012 linku Ostrava (OSR) – Viedeň (VIE) – Ostrava (OSR). Pasažieri zo severnej Moravy sa tak do Viedne dostanú už za päťdesiat minút.

Lietadlo ATR s kapacitou sedemdesiat pasažierov vzlietne každé ráno počas pracovných dní o 5:20 z Ostravy, plánovaný prílet do Viedne je 6:10, následný odlet z Viedne 9:00 a prílet do Ostravy 9:50. Večerná rotácia odlieta z Ostravy o 17:20, plánovaný prílet do Viedne je 18:10, odlet z Viedne 20:40, plánovaný návrat do Ostravy 21:30.

V období do 21. decembra 2012 bude lietať len ranná linka z Ostravy do Viedne (odlet 5:20) a večerná z Viedne do Ostravy (odlet 20:40). Po vianočnej a novoročnej prestávke bude letecké spojenie prevádzkované v plnom rozsahu.

Cena jednosmernej letenky na novej linke začína na 59,-€ (Viedeň – Ostrava) respektíve 49,-€ (Ostrava – Viedeň), vrátane všetkých poplatkov, prepravy príručnej aj zapísanej batožiny a občerstvenia na palube.

„Vnímali sme enormný záujem predstaviteľov Moravskoslezského kraja, mesta Ostrava i ostravského letiska obnoviť linku, ktorá by slúžila českým a rakúskym podnikateľom aj tranzitným cestujúcim,“ hovorí generálny riaditeľ Danube Wings Ján Rostáš. „Sme radi, že sme sa dohodli, že, hoci v menšom časovom strese, linku spustíme ešte tento rok. Jej úspešné fungovanie by mohlo znamenať zelenú našim ďalším spoločným plánom na letisku Ostrava.“

„Jednání o obnovení linky jsme zahájili už na jaře letošního roku (poté co původní dopravce neočekávaně skončil) a výsledek těchto jednání nás dnes velmi těší. Jsme rádi, že se podařilo domluvit se slovenským provozovatelem na obnovení linky Ostrava-Vídeň. Spojení s velkým evropským letištěm je pro náš region důležité, a to nejen pro cestující veřejnost, ale i pro firmy, které v našem regionu působí“, doplnil riaditeľ ostravského letiska Pavel Schneider.

***
DANUBE WINGS – Najväčšie slovenské aerolínie Danube Wings (prevádzkované VIP WINGs, a.s.) počas prvých deviatich mesiacov 2012 prepravili 93 498 pasažierov (2011 74,21 tis. cestujúcich, 2010 – 85,66 tis., 2009 – 77,8 tis.). Spoločnosť okrem celoročne prevádzkovanej pravidelnej linky Bratislava – Košice – Bratislava, novinky Ostrava – Viedeň – Ostrava prevádzkuje aj letné sezónne trasy Bratislava – Zadar, Bratislava – Split a Košice – Rijeka, ACMI linky vo Švédsku a pravidelné linky vo Francúzsku. Počas tejto letnej sezóny to bolo napríklad aj viacero trás z Rimini na grécke ostrovy, do Nemecka a Švajčiarska, resp. pravidelné chartre z Bratislavy do talianskeho Salerna.


KÚPTE SI TÚTO SKVELÚ KNIŽKU NA MARTINUS.SK

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

ClaimCloud - Kompenzácia za zrušený let
CLAIMCLOUD - KOMPENZÁCIA ZA ZRUŠENÝ LET