CestopédiaLetecká doprava

RYANAIR: Služba Online Check-in

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair, podobne ako ostatné letecké spoločnosti, využíva pri registrácii (check-in) na svoje lety výlučne online systém. Tento článok, ktorý sme pôvodne napísali ešte na začiatku roka 2008, sme teraz (október 2018) kompletne “prekopali”, aby čo najvernejšie opisoval priebeh celej internetovej registrácie na let.

Pomocou služby Online Check-in sa môžete “zacheckovať” (po slovensky sa to volá registrácia) na váš let. Zaregistrovať sa môžete kedykoľvek od 48 hodín (60 dní ak si pri rezervácii zakúpite sedadlo) do 2 hodín pred oficiálnym plánovaným časom vášho odletu. Celá procedúra je jednoduchá a trvá veľmi krátko, potrebujete k nej však základnú znalosť angličtiny. Pre registráciou si pripravte kód rezervácie (Reservation Number) a jeden z oficiálnych dokladov (cestovný pas alebo občiansky preukaz).

Ryanair Online Check-In – krok 1 (identifikácia letu)

Služba Online Check-in je dostupná z hlavného menu na internetovej stránke spoločnosti Ryanair. V hlavnom hornom menu kliknite na My Bookings, kde sa môžete buď prihlásiť (ak ste si v minulosti vytvorili účet myRyanair) alebo priamo vpísať požadované identifikačné údaje:

 1. Kód rezervácie (Reservation Number).
 2. E-mailovú adresu použitú pri rezervácii leteniek.

Ryanair Online Check-In – krok 2 (začiatok registrácie)

V druhom kroku sa vám zobrazia blížiace sa lety a ak sa môžete zaregistrovať, uvidíte tlačidlo Check-in. Po kliknutí sa spustí registračný proces. V prvom kroku budete zadávať údaje zo svojho preukazu totožnosti alebo cestovného pasu:

 • Nationality – vaša národnosť
 • Date of birth – dátum narodenia
 • Document type – ak cestujete s občianskym preukazom, vyberte EEA Nationa ID Card, ak s pasom, zvoľte Passport
 • Document number – číslo preukazu totožnosti/cestovného pasu
 • Country of issue – krajina vydania
 • Expiry date – dátum platnosti dokladu

TIP: Ak máte občiansky preukaz bez dátumu platnosti, v políčku Expiry date zadajte nasledujúci deň po vašom lete (alebo návrate v prípade spiatočnej letenky).

Pokračujte kliknutím na tlačidlo Continue.

Ryanair Online Check-In – krok 3 (údaje o doklade)

V ďalšom kroku sa môžete fyzicky zacheckovať alebo, ak ste si pri rezervácii nezaplatili konkrétne sedadlo, priplatiť si za sedadlo podľa výberu (a dostupnosti). Pri výbere sedadla sa vám zobrazí mapka celého lietadla, na ktorej je zelenou farbou vyznačené vaše aktuálne pridelené sedadlo. Štandardné sedadlá sú označené modrou farbou a ich cena sa pohybuje od 0 € (vždy iba zopár v lietadle) do asi 6 €. Žltou farbou sú označené sedadlá v prednej časti lietadla, keďže garantujú skoršie vystúpenie. Ich cena je 11 €. Za sedadlo s najväčším priestorom na nohy (pri núdzových východoch a v úplne prvom rade) si priplatíte 14 €. Nedostupné sedadlá sú šedé s krížikom. Ak sa checkujete na oba lety (tam aj späť), sedadlo si vyberáte dvakrát.

Ryanair Online Check-In (výber sedadla)

Ak je vám jedno, kde budete sedieť, systém vám sedadlo priradí automaticky. Kliknite teda na Check in now (obdĺžnik s fotkou šťastného mladého muža) a potvrďte kliknutím na tlačidlo Confirm.

Ryanair Online Check-In – krok 4 (samotný check-in)

Na ďalších dvoch obrazovkách vám bude Ryanair ponúkať niektoré z príplatkových služieb. V prvom kroku vám ponúkne možnosť priplatiť si za prioritný nástup do lietadla a možnosť vziať si priamo na palubu 2 kusy príručnej batožiny (7 € na osobu a let). Ak o túto službu nemáte záujem, zvoľte pri každom lete možnosť Small bag only on board a pokračujte kliknutím na tlačidlo Continue. V druhom kroku vám spoločnosť ponúkne možnosť priplatiť si za zapísanú batožinu alebo si dokúpiť cestovné poistenie. Ak ani o tieto služby nemáte záujem, kliknite na tlačidlo Skip to Boarding Passes.

Ryanair Online Check-In – krok 5 (sumár)

V poslednom kroku vám spoločnosť oznámi, že vaša registrácia prebehla úspešne. Nasleduje prehľad letov, ešte posledná šanca zaplatiť si za sedadlo podľa vlastného výberu (tlačidlo View and change seats) a možnosť zobraziť si palubnú/é vstupenku/y. Po kliknutí na modrý odkaz View Boarding Pass pri jednotlivých letoch alebo na tlačidlo View all Boarding Passes sa vám zobrazí palubná vstupenka a budete mať možnosť si ju vytlačiť (Print)alebo stiahnuť ako PDF (Download). Proces registrácie ukončíte kliknutím na tlačidlo Done.

Poznámka: Ak nemáte Ryanair aplikáciu, na letisku musíte vždy predložiť vytlačenú palubnú vstupenku.

Služba Online Check-in ako taká je veľmi jednoduchá. Ak nemusíte odovzdávať zapísanú batožinu, na letisko vám stačí prísť iba 40 min., resp. toľko času pred odletom, aby ste stihli prejsť bezpečnostnou kontrolou a dostaviť sa ku správnemu východu.

Na Youtube si môžete pozrieť aj inštruktážne video k online check-inu od spoločnosti Ryanair.

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

91 komentárov

 1. Katarína

  Ahoj,
  Chcela by som sa spýtať, stačí spraviť on-line check in a stiahnuť si palubný lístok do mobilu alebo je povinnosť si ho vytlačiť, pretože letím do Burgasu 1.9. a vratim sa 11. Keďže on-line check in ide spraviť max 7 dní pred odletom tak neviem kde si ho tam vytlačim.
  Ďakujem

  • Mike

   Ahoj Katka, prepáč, že odpisujem až teraz. Ak mám správne informácie, tak mobilný palubný lístok je pri Ryanair možné využiť iba ak máš ich appku…

 2. Dominik

  Ahoj, nemozem sa nidke dopatrat k odpovedi na dolezitu otazku. Cestujem so znamou do Rima. Ona uz ma OP, ktory nema datum platnosti, je neobmedzeny. Ako to mozem pri check-in zadat? nikde to nemozem najst

  vdaka

 3. Vanda

  Ahoj,
  je skorsi check in spoplatneny? ak ano, aka je to suma?/nemyslim tym miestenku/ dakujem

  • Mike

   Ahoj Vanda, ak si počas rezervácie zaplatíš konkrétne sedadlo, zacheckovať sa môžeš až 60 dní pred letom. Ak si sedadlo nepriplatíš, check-in sa otvára 48 hodín pred odletom.

 4. Alex

  Ahoj. chcela by som sa opytat, ze letime na 8 dni od 12-19.10, let je 10,55 z BA. Online checkin si chcem spravit dnes, tak je mozne si to spravit na oba smery dnes? lebo na dovolenke nebudem mat moznost robit nejaky online check in. Vdaka

  • Mike

   Ahoj Alex, ak máš zaplatené sedadlo, tak sa vieš v Ryanair zacheckovať už 60 dní pred letom…čiže áno, môžeš sa rovno zacheckovať aj na spiatočný let…

 5. Filip

  Zdravim ak si dokúpim cez Ryanair prepravu vlakom z letiska do centra a spat. Ako si vytlacim tie lístky alebo ako to funguje ? Dakujem

  • Mike

   Ahoj Filip, popravde som si ešte transfer cez Ryanair nekupoval, no v FAQ píšu, že potvrdením bude e-mail, ktorý ti pošle priamo spoločnosť zabezpečujúca daný transfer, čiže napríklad vlaková spoločnosť. E-mail by ti mal prísť do 24 hodín od rezervácie. Ak by ti potvrdzujúci e-mail ani po 24 hodinách neprišiel, musíš kontaktovať priamo poskytovateľa služby. Kontaktné údaje nájdeš na tejto stránke.

 6. Ema

  Ahoj,
  potrebujem na let cez Ryanair do Londýna pas, alebo stačí občiansky preukaz? Ďakujem.

 7. Lucia

  Ahoj,
  chcela by som sa spýtať, letím 1x z Viedne len s príručnou batožinou a s priority boarding. Nechcem robiť online check in a neviem či na letisku musím niečo platiť za to alebo nie, ak idem len s príručnou a priority. Ďakujem za odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Booking.com