CestopédiaLetecká doprava

Austrian Airlines: Web Check-in (návod)

Ak máte zakúpený let v spoločnosti Austrian Airlines a chcete využiť službu Austrian Check-in (online registrácia), tento článok vás prevedie celým procesom. Služba Austrian Check-in od Austrian Airlines vám ušetrí čas na letisku a môžete si pri nej vybrať aj vaše obľúbené sedadlo.

Službu Austrian Check-in môže využiť každý pasažier leteckej spoločnosti Austrian Airlines (alebo partnerskej leteckej spoločnosti zo Star Alliance), a to aj keď letí so zapísanou batožinou (a teda nie iba cestujúci s príručnou batožinou). Služba Austrian Check-in je dostupná od 24 hodín do 1 hodiny pred odletom.

Začíname Austrian Check-in

Austrian Check-in zahájime na hlavnej stránke Austrian Airlines kliknutím na FLY v hornej lište a potom na Check in now v menu, ktoré sa nám vyroluje. Rovnako môžete kliknúť na Check-in pod vyhľadávacím formulárom na hlavnej stránke alebo zadaním adresy Austrian https://wci.austrian.com/app/ck.fly do internetového prehliadača.

Poznámka: Z nám najbližších jazykov je online check in dostupný len v češtine (možnosť zmeniť si jazyk vpravo hore).

Na identifikáciu letu použite vaše priezvisko (bez diakritiky) a jeden z nasledujúcich údajov:

 • číslo elektronickej letenky (E-Ticket Number)
 • rezervačný kód (Booking code)
 • číslo vernostného programu (Frequent Traveller Program – Miles & More, Aeroplan, Diamond Club a ďalšie)

Kliknite na tlačidlo Proceed.

Samotný Austrian Check-in

Ak ste zadali požadované údaje správne, systém vám vyhľadá lety, na ktoré sa môžete zaregistrovať online. V prehľadnej tabuľke sú zobrazené základné údaje o lete (číslo letu, trieda, dátum a čas odletu, destinácia).

Pod tabuľkou je zoznam pasažierov v danej rezervácii. Zaškrtnite políčko pri vašom mene (alebo pri každom pasažierovi, ktorého chcete zaregistrovať). V tomto kroku môžete aj zadať údaje o vernostnom programe. Zaškrtnite políčko I confirm that I have the permission of all selected passengers to check them in (potvrdenie, že máte oprávnenie zaregistrovať všetkých zvolených pasažierov). Pokračujte kliknutím na tlačidlo Proceed.

Web Check in Austrian Airlines - krok 1

Ak letíte do krajiny, kde sa vyžaduje cestovný pas (Spojené kráľovstvo, USA a podobne), Austrian vás na to upozorní a vyžiada si údaje. Ak ste tieto údaje nezadávali už počas rezervácie, zadajte ich a potvrďte kliknutím na tlačidlo Proceed.

V ďalšom kroku vám spoločnosť Austrian Airlines ponúkne možnosť priplatiť si za business triedu, resp. doplatiť si za batožinu. Ak chcete ponuku využiť, zaškrtnite všetky príslušné políčka a kliknite na tlačidlo Upgrade. Ak o upgrade záujem nemáte, pokračujte kliknutím na odkaz Skip.

Web Check in Austrian Airlines - krok 2

V nasledujúcom kroku si môžete vybrať sedadlo. Systém vám automaticky jedno pridelí, ak vám však nevyhovuje, na mapke lietadla vpravo si jednoducho vyberiete iné. Dostupné sú označené bielou farbou, tmavošedé sedadlá sú už obsadené, zelené sedadlo je to vaše.

Ak máte na rezervácii viacero pasažierov, sedadlo môžete postupne vybrať pre každého z nich. Stačí vždy kliknúť na políčko pri jeho/jej mene a vybrať požadované sedadlo. To isté platí, ak sa registrujete na viacero letov naraz.

Výber sedadla potvrďte kliknutím na tlačidlo Proceed.

Web Check in Austrian Airlines - krok 3

V ďalšom kroku vám Austrian Airlines opäť ponúkne niektor0 extra služby. Ak máte o niektorú z ponúkaných služieb záujem, zaškrtnite políčko a stlačte tlačidlo Buy Austrian Services. V opačnom prípade môžete tento krok preskočiť kliknutím na odkaz Skip.

Potvrdenie online registrácie

Po vykonaní predchádzajúcich krokov sa vám zobrazí potvrdenie, že online check in prebehol úspešne. Zároveň vás letecká spoločnosť upozorní na obmedzenia týkajúce sa predmetov na palube lietadla. Svoj súhlas vyjadríte zaškrtnutím červeného políčka v spodnej časti stránky a kliknutím na tlačidlo Leave check-in.

V poslednom kroku si už len môžete stiahnuť/vytlačiť palubnú vstupenku, resp. si ju nechať poslať na vašu e-mailovú adresu.

 • Ak si chcete palubnú vstupenku stiahnuť/vytlačiť, kliknite na možnosť Download/print yout boarding pass at home a pokračujte podľa pokynov.
 • Ak si chcete palubnú vstupenku zaslať na e-mail alebo telefónne číslo ako SMS, kliknite na možnosť Send digital boarding pass per e-mail or SMS (to present it on your mobile device). Následne budete môcť zadať e-mailovú adresu alebo telefónne číslo. Po ich zadaní si palubnú vstupenku odošlite kliknutím na tlačidlo Send.

Hotovo

Po vykonaní všetkých potrebných úkonov s palubnou vstupenkou môžete ukončiť proces online registrácie kliknutím na tlačidlo Leave check-in (opustiť registráciu).

Palubná vstupenka Austrian Airlines (tlač + aplikácia, vzor 2019):


CESTUJTE VLAKOM PO EURÓPE ZA NAJLEPŠIE CENY

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

48 komentárov

 1. Tomáš

  Ahoj, odporúčam doplniť do krokov v prípade letu do USA aj krok, ktorý sa týka ESTA/víza, pretože je tam dosť údajov (skúšali sme pre víza) a nevedeli sme presne, čo kde vyplniť a vyhodilo nám, že máme neplatný pas, pričom problém bol nakoniec vo vyplnení údaju, ktorá krajna vydala víza, čo nie je totožné s miestom ich vydania, tým sme robili check in neskoro a nedostali sme miesto, čo sa v skutočnosti môže stať, lebo Austrian predáva vždy viac leteniek ako je miest v lietadle, nakoniec nám bolo povedaná, že nemáme miesto a vyriešilo sa to tesne až po začatí boardingu. Inak má nárok pasažier, ak sa vzdá letu a pôjde ďalším na kompenzáciu 600 EUR (interval 250 – 600 EUR), a preplatiť ubytovanie, občertstvenia atď.

  • Valeria

   Ahoj, k udajom o visa- doplnal si udaje o esta viza alebo udaje z pasu?presne na tomto kroku som zamrzla

 2. Danica

  Dobry den. Prosim, ake mnozstvo liekov si mozem vziat do velkej podpalubnej batoziny?

  • Mike

   Ahoj, Danica. Prepáč, že odpisujem až teraz. Do podpalubnej batožiny si môžeš zbaliť koľko liekov potrebuješ na osobnú spotrebu, nemalo by to byť obmedzené.

 3. veronika

  ahoj prosim chcela by som sa spytat idem si dnes robit online chceck in a zaujima ma ze v pripade ze mame prestu v bangkoku s inou leteckou spoločnostou dalej.ci mi pusti vytlacit letenky aj na druhy let a da nam to rovno aj ako transfer? myslim tým ze batožinu vyberame už len na v cielovej destinacii.a nevies kolko stoji ten upgrade letenky na vyssiu triedu?

  • Mike

   Ahoj Veronika, ak si si celú letenku kupovala od Austrian Airlines, potom ti palubnú vstupe ku vytlačí až do cieľovej destinácie. Čo sa týka tpho upgrade, to neviem, to sa líši pri každom lete.

 4. Fredi

  Ahoj, chcela by som sa spytat, že pri check in 47h pred odletom Austrian Airlines ci sa plati ked si zmenim sedadlo? Nakolko chem sediet vedla manzela, tak by nebolo efektivne keby nam to vyhodi random. Dakujem :)

  • Mike

   Ahoj Fredi, pri Austrian Airlines nie je problém si zmeniť sedadlo. Ak ste na jednej rezervácii, zrejme vám systém pridelí miesta vedľa seba. Ak vám ale nebudú vyhovovať, jednoducho si ich môžete zmeniť.

 5. Adam

  a chcem by som sa podakovať, vdaka, že pomáhate je neskutočne super, že to robíte hlavne ked dotyčný panikári tak bolo skvelé, že sa môžem s niekým poradiť,

  Ďakujem a peknú nedeľu

  Adam

 6. Adam

  Zdravím,

  krásny blog a kopa užitočných informácií. Chcel by som sa opýtať, nakoľko práve sa nachádzam v Thajsku a 30.9 v pondelok pred polnocou letím z BKK do Viedne cez Austrian, chcel som urobiť web check in a po vyplnení všetkých potrebných informácií vy systém vyhodil hlášku :

  Waring : Ee cannot check you in online, please contact our desk on airport.

  ten chcek in robím 28.9 meistny čas je o 5 hodín viac ako u nás,(polnoc).

  Neviete čo to znamená? mam teda isť na letisko a tam spraviť chcek in, aby som dostal bording pass?

  • Mike

   Ahoj Adam, na stránke sa píše, že online check-in je možný 47 hodín pred odletom. Došiel ti už e-mail, že sa môžeš checkovať?

   Ešte jedna technická drobnosť – musíš mať povolené cookies.

   • Adam

    Zdravím,

    dnes ma to pustilo, úspešne a mam stiahnutý už aj bording pas.

    Neviem čo to mohlo byť – cookies mam zapnuté, Našiel som tri rôzne údaje 47 hodín / ako na stránke austian/ dalej 36 ako odporúčalo pár webov o online chek in s austian a 24 – tak ako som zvyknutý. Neviem o čo v tom to prípade išlo.

   • Mike

    Ahoj, no na svojej stránke majú napísané 47 hodín, to bol asi aj ten problém…

 7. Bára

  Dobrý den, můžete mi prosím poradit oledně problému s nedovoleným přístupem k boarding passu pro druhéo cestujícího? Check-in proběhl pro oba pasažéry, ale pouze u jednoo lze vytisknout boarding pass. Píší, že : Unfortunately we are not able to issue a Boarding Pass due to authority requirements at this stage. Please contact our desk at the airport. Je to kvůli kontrole? /jedná se o let do USA/
  Děkuji. B.

  • Mike

   Ahoj Bára, k tvojej otázke som bohužiaľ nič na webe nenašiel. Keďže však ide o Austrian Airlines, najlepšie bude, keď sa obrátiš na ich zákaznícku linku, ja mám s ňou len dobrú skúsenosť.

   SK: +421 2 5011 2325
   CZ: +420 225 376 413

   Aj keby ste nič nevyriešili, jednoducho poriešiš vydanie boarding passu na letisku, nehrozí ti žiadny poplatok ako pri Ryanair.

 8. HAHA13

  ahoj pri web checkine mi píše – We could not find a unique booking matching your parameters for now
  hned pri začiatku checkinu …. cez mobilnu appku mi však podla kodu moj let najde ale stále mi nejde dokončit chceckin

  • Mike

   Ahoj Kristína, odporučil by som kontaktovať slovenskú zákaznícku linku Austrian Airlines na 02/5011 2325 (od 8:30 do 17:00). Mali by ti vedieť pomôcť.

 9. Simona

  Ahoj,

  pri online check-in odomňa nevyžadovali údaje o jednotlivých pasažieroch (dátum narodenia, číslo pasu ani OP nič) je to v poriadku? naposledy som to pri online check-in musela zadávať tentoraz nie. Boarding pass nám prišli na email.

  Ďakujem :)

  • Mike

   Ahoj Simona, myslím, že som sa s tým už stretol a sedí to aj s tým, čo píšem v článku. Predpokladám, že letíte na trase v rámci Schengenu, tam vás v podstate nemajú prečo kontrolovať…keď si predtým tie údaje zadávala, kam si letela?

   • Simona

    Predtým som letela do Varny a tentoraz do Vilniusu. Super tak si ma upokojil a ďakujem za rýchlu odpoveď :-)

   • Mike

    Bulharsko v Schengene nie je, jedine ten Vilnius mi je nejasný…

 10. Zuzana

  Ahoj,

  chcela som sa ťa spýtať, či si sa nestretol s nasledovným. Robila som web check in a pri sťahovaní boarding passov to mne vypísalo nasledovné: Unfortunately we are not able to issue a Boarding Pass due to authority requirements at this stage. Please contact our desk at the airport.

  Priateľovi, ako druhému pasažierovi, išiel stiahnuť boarding pass bezproblémov – a to som robila ja spoločný web check in.

  Ďakujem za odpoveď a za rady :)

  • Mike

   Ahoj Zuzka, osobne som sa s tým ešte nestretol, napadlo mi však, či to nemôže byť typom cestovného dokladu (napr. že vaša destinácia vyžaduje biometrický pas)?
   Použili ste obaja s priateľom rovnaký typ cestovného dokladu?
   Možno by som zavolal na infolinku (02/4940 2100, Po-Pi 8:30 – 17:00), určite ti budú vedieť povedať viac.

   • Zuzana

    Ahoj,

    áno, práveže sme si obaja dávali vybavovať biometrické pasy v tú istú dobu.

    Ale už mi z Austrian aj odpísali, že sedadlo mám rezervované a že niektorým pasažierom cestujúcim do USA nemožno vydať online boarding pass, ale že letenku dostanem na letisku.

    Dám potom vedieť, či ma niečo špeciálne čakalo na letisku :)

    Ďakujem za rýchlu odpoveď.

  • Miroslava

   Ahoj Zuzka, mam momentalne ten isty problem. Check in mam spraveny ale boarding pass mi nezobrazuje, vypisuje to iste co tebe. Vies mi prosim ta poradit ako si to vyriesila? Dakujem vopred.

 11. Soňa

  Ahoj,na spiatočnej letenke Viedeň new York je napísané,že máme dopravcovi 72 hodín dopredu potvrdiť let, nechápem

 12. Jano

  Letim z Austrian airlines z Viedne do NY a za 10 dni spät.
  Ako treba vybavit check in z NY do Viedne? Stači naletisku pri odchode alebo treba online checkin v väčšom predstihu a vytlačiť letenku? Som s toho jeleň.

  • Mike

   Ahoj Jano, web check-in sa spúšťa 47 hodín pred odletom. Ak sa nechceš checkovať online, môžeš tak spraviť na letisku, kde sú na to určené samoobslužné kiosky. Ak letíš aj s batožinou, tú po získaní palubnej vstupenky v kiosku odovzdáš pri špeciálnom „baggage drop-off“ pulte. Kompletné info o check-in na letisku nájdeš tu:
   https://www.austrian.com/Info/CheckIn_MobileServices/AtTheAirport.aspx?sc_lang=sk&cc=SK

  • Alzbeta

   Dobrý deň,pre check on chce odomna e ticket,objednávka som.si letenku cez pelikan.sk no neviem aké číslo to chce

   • Mike

    Ahoj Alžbeta, ospravedlňujem sa, boli sme na dovolenke. Netreba pri letenkách cez Pelikán robiť check-in cez nich? Vyriešili ste to nejako?

 13. Alena

  Ahoj. Prosím, letím do NY z Vídně. Mám jen příruční zavazadlo. Check-in si chci udělat doma on-line, popřípadě v check-in kiosku. Musím ještě k přepážce a nebo mám jít rovnou ke kontrole. Už jsem s touto společností letěla, ale zavazadlo jsem odbavovala. Děkuji

 14. Michaela

  Ďakujem za túto stránku. Letím prvýkrát (už zajtra) Austrian a urobili sme si online check in. Máme aj batožinu. Prosím vedeli by ste mi poradiť, kde túto batožinu odovzdám? V kiosku vytlačí ten lepiaci štítok, ale ako to je keď som si urobila online check in? ďakujem za odpoveď

 15. Ferdinand Janes

  Dobry den. Chcel by som sa spytat ci 18.7.2018 niekto neleti do chicaga s prestupom v Bruseli. A ako je to s letenkami na letisku vo Viedni. Vytlacia sa mi obidve letenky zo samoobsluzneho pultu.

  • Mike

   Ahoj Ferdinand, ospravedlňujem sa za neskorú reakciu. Ak máš letenku Vieden – Chicago s prestupom v Bruseli od jednej leteckej spoločnosti, tak by si mal pri samoobslužnom pulte dostať boarding pass až do Chicaga. V Bruseli potom prejdeš len cez transferovú časť letiska k lietadlu do Chicaga a batožina by ti mala ísť priamo.

 16. Vika

  Dobry den, letim do portugalska z viedne.a vobec metusim, ze ked budem mat online check in letenky, ked pridem na letisko, ako mam postupovat s kufrom? :/

  • Mike

   Ahoj Vika, je to jednoduché, neboj :) Buď sa môžeš zacheckovať online z domu a vytlačiť si boarding pass alebo až na letisku pomocou samoobslužného check-in kiosku (na letisku ich neprehliadneš). Ak využiješ kiosk na letisku, budeš potrebovať svoj 6-miestny rezervačný kód a nejaké ID (kreditku, cestovný pas, podľa mňa aj OP, ale to som si nie istý). Následne budeš pokračovať podľa inštrukcií na obrazovke, tiež tam označíš, že máš batožinu a stroj ti okrem boarding passu vytlačí aj lepiaci štítok na batožinu, ktorý si nalepíš okolo rukoväte. Takto označený kufor potom odovzdáš na pás v zóne „baggage drop-off“. Ak by si niečo nevedela, na letisku sú vždy k dispozícii zamestnanci leteckej spoločnosti, ktorí ti radi pomôžu…good luck ;)

 17. Vierka

  Leti niekto do Vencur 18.01.2017y Wiedne

 18. Peter

  Ahoj. Letíme cez Austrian Airlines budúci rok do USA a veľmi mi tento článok pomohol. Len taká malá otázka. Počul som, že u Austrian Airlines sa dajú sedadlá rezervovať za poplatok vopred aj niekoľko mesiacov. Nemáš nejaké skúsenosti práve s touto možnosťou? Ďakujem.

  • Mike

   Ahoj Peter, samozrejme, miesta si môžeš vybrať rovno pri rezervácii letenky (až 1 rok vopred). Ak ste tak neurobili, môžeš si ich objednať najneskôr 48 hodín pred odletom v sekcii My bookings na stránke Austrian Airlines. Pri lete do Ameriky je poplatok za výber sedadla 25 EUR za každý smer letu (50 EUR za obojsmerný let), resp. 70 EUR za každý smer letu (140 EUR za obojsmerný let) v prípade sedadiel s extra miestom na nohy.

   • Peter

    Ďakujem za odpoveď. Je táto možnosť aj povedzme pol roka pred odletom, alebo je to možné len pri rezervácii letenky a potom už len pri tých spomínaných 48 hodín pred odletom. Ide totiž o to, že nám letenky rezervuje cestovná kancelária. Ja som ju síce o to požiadal, nech nám rezervuje sedadlá už pri rezervácii leteniek, len je otázne, či to budú ochotní urobiť. Poprípade by ma zaujímalo aj to, že v prípade, ak nám rezervuje miesta v lietadle cestovná kancelária už pri rezervácii leteniek, či je možné tieto miesta zmeniť za iné, nám vyhovujúce. Ešte raz ďakujem.

   • Mike

    Miesta v lietadle si môžete zarezervovať kedykoľvek v intervale 1 rok až 48 hodín pred odletom. Záleží od cestovnej kancelárie, ale keď som si bookoval letenky cez Pelikán, ku svojej letenke som sa cez stránku leteckej spoločnosti nevedel dostať. Skúste sa ich ale spýtať, či vám poskytnú booking ID a skúste sa s ním prihlásiť na webe Austrianu do sekcie My Bookings.

 19. Uaaa

  Letím prvýkrát a dosť mám strach.. vôbec neviem ako to na letiskách chodí,takže by ma zaujímalo,či budem na letisku niečo platit…napr za batožinu (ak nepresiahla limit) alebo niečo iné :) a ako nájdem svoj gate?stačí sa držať tabúl?? Pokial so mnou môže ísť rodina? :)

  • Mike

   Ahoj Uaaa, vôbec nemaj strach, letiská sú najlepšie zorganizované miesta na Zemi :) Ak ti batožina nepresiahne limit, nič by si už na letisku nemal/a platiť. Po príchode na letisko (odletový terminál) si na tabuli odletov vyhľadaj svoj let a pozri si číslo gejtu. Potom sa už len stačí držať cedúľ…rodina s tebou môže ísť PO bezpečnostnú kontrolu, tam už budeš sám/sama…ale ešte raz, neboj sa, určite to všetko zvládneš a ak sa náhodou stratíš, stačí sa niekoho opýtať ;)

 20. Mike

  SMS palubná vstupenka chodí vo formáte:

  „Use this link to open message + odkaz“

  Ak niekto vie, čo sa deje ďalej, nech napíše…ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

ClaimCloud - Kompenzácia za zrušený let
CLAIMCLOUD - KOMPENZÁCIA ZA ZRUŠENÝ LET