Cestujeme po sveteLetecká doprava

Ryanair loví vo vodách business pasažierov

Po vylepšeniach služieb zákazníkom na konci roka 2013 a zavedeniu produktu pre rodiny s deťmi v júni 2014 prichádza írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair s ďalšou novinkou – balíkom výhod Business Plus, ktorý má obchodným cestujúcim ušetriť milióny eur.

Podľa štatistík leteckej spoločnosti, až 25% jej cestujúcich lieta za obchodom. Aj to je zrejme jedným z dôvodov, prečo Ryanair prichádza s produktom Business Plus určeným pre európskych obchodných cestujúcich. Balík výhod Business Plus prináša:

 • flexibilitu pri zmenách letenky
 • 20 kg limit na zapísanú batožinu
 • rýchlejšiu bezpečnostnú kontrolu na niektorých letiskách
 • prednostné nastúpenie do lietadla
 • možnosť výberu prémiového sedadla

K vyššie spomínaným výhodám Ryanair pridáva aj ďalšie dôvody, prečo by si obchodní cestujúci mali zvoliť práve írskeho prepravcu, a tými sú najnižšie ceny leteniek (letenky Business Plus začínajú od 69,99 €), presnosť, najširšia letecká sieť a pribúdajúce linky na hlavné mestské letiská (nie menšie letiská častokrát vzdialené aj vyše 100 km od cieľovej destinácie).

Na posilnenie predaja v segmente firemných a skupinových rezervácií spoločnosť Ryanair podľa najnovšej tlačovej správy už čoskoro uzavrie v poradí druhé GDS (Global Distribution Service) partnerstvo. Aktuálne Ryanair spolupracuje so spoločnosťou Travelport GDS prevádzkujúcou globálne systémy Apollo, Galileo a Worldspan.


UŠETRITE PRI CESTOVANÍ VLAKOM VĎAKA TRAINLINE

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

Komentáre: 1

 1. Martina Galátová

  Dobrý deň,

  V súvislosti s blížiacou sa zimnou dovolenkovou sezónou is dovoľujeme poslať vám aktuálne informácie, ktoré sú užitočné pre všetkých pasažierov – čo všetko by mali cestujúci vedieť prv, než sa vyberú na dovolenku.

  Budeme radi, ak tieto praktické informácie využijete v niektorom z vašich článkov na blogu .

  Vopred vám ďakujem za spoluprácu pri uverejnení užitočných informácií.

  V prípade akýchkoľvek otázok ma pokojne kontaktujte

  S pozdravom a prianím príjemného dňa

  Mgr. Martina Galátová
  + PR Manager
  + Hviezdna 38, 821 06 Bratislava
  + Tel.: 02/402 00 825
  + Fax.: 02/350 09 004
  + Mobil +421 903 203 231
  + galatova@omnimedia.sk
  Zimná dovolenková sezóna s blíži. Čo všetko by ste mali vedieť prv ako sa vydáte na cestu v rámci Európy?
  Cesta do cieľa dovolenky môže byť rovnako rozhodujúca pre pôžitok z pobytu ako samotná dovolenka. Stratená batožina, hodiny strávené čakaním na zmeškaný let, vlak, autobus. Existuje veľasituácií, ktorémôžupokaziťcelúdovolenku ešte pred jej začiatkom. Ako sa takýmto Murphyho zákonom vyhnúť? Žiaľ, neexistuje manuál, ktorý by dokázal človeka ochrániť pred takýmito problémami, ale zato existujú práva, ktoré cestujúci môže využiť.
  Čo robiť, ak došlo k meškaniu alebo zrušeniu vášho leteckého, vlakového, autobusového či lodného spojenia?
  Európska únia je prvou oblasťou na svete ktorá ustanovila kompletný súbor práv cestujúcich pre všetky druhy dopravy.Vďaka predpisom EÚ v oblasti práv cestujúcich by vám v prípade niekoľkohodinového oneskorenia vášho leteckého alebo iného spojenia mala dopravná spoločnosť, s ktorou cestujete, poskytnúť spravodlivé odškodnenie. Ak v dôsledku zrušenia cesty musíte zostať v hoteli vzdialenom od konečného cieľa vašej cesty, výdavky naň by mal uhradiť predmetný prevádzkovateľ leteckej alebo železničnej dopravy. Pred cestou si zistite, ako si možno na letiskách, v prístavoch alebo na vlakových staniciach v celej Európe uplatniť svoje práva, alebo si stiahnite aplikáciu pre smartfóny.
  Máte nárok na vrátenie peňazí, ak ste si objednali dovolenkový pobyt s balíkom služieb, ale cestovná kancelária skrachovala?
  Smernica o balíku cestovných, dovolenkových a výletných služieb chráni európskych spotrebiteľov, ktorí cestujú na dovolenku, pričom sa vzťahuje na vopred zorganizované dovolenkové balíky kombinujúce aspoň dve z uvedených služieb: 1. dopravu, 2. ubytovanie alebo 3. iné turistické služby, ako napríklad výlety (zahrnuté v cene zájazdu).Smernica poskytuje ochranu, ktorá sa týka: informácií v brožúrach, práva odstúpiť od zmluvy bez pokuty, zodpovednosti za služby (napríklad v prípade hotelov nezodpovedajúcich danému štandardu) a ochrany spotrebiteľa v prípade bankrotu cestovnej kancelárie alebo leteckého dopravca.
  Ak sa rozhodnete na zimnú dovolenku v rámci EÚ vziať so sebou svojho štvornohého miláčika(mačku, psa alebo fretku), mali by ste vedieť:
  Vaše zviera musí byť zaočkované proti besnote a záznam o tomto očkovaní sa uvádza v jeho pase.Ak však pôjdete do Írska, Fínska, na Maltu alebo do Spojeného kráľovstva, vaše domáce zviera sa bude musieť podrobiť aj ošetreniu proti parazitom.V prípade psov alebo mačiek mladších ako 3 mesiace alebo iných zvierat, ako sú psy, mačky alebo fretky, sa môžu uplatňovať predpisy špecifické pre danú krajinu.Pas svojho spoločenského zvieraťa však budete potrebovať aj vtedy, ak sa ako občan EÚ vraciate domov z krajín, ktoré sa nenachádzajú na území EÚ. V závislosti od vašej dovolenkovej destinácie je možné, že predtým, ako sa vydáte na dovolenku, sa vaše zviera bude musieť okrem očkovania proti besnote podrobiť aj ďalším testom.
  Viac informácií o tejto problematike nájdete na tejto webovej stránke.Viac informácií nájdete na webovej lokalite Vaša Európa – cestovanie.Odpovede na ďalšie časté otázky nájdete tu.Ak chcete položiť inú otázku, môžete tak urobiť na tejto webovej lokalite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

ClaimCloud - Kompenzácia za zrušený let
CLAIMCLOUD - KOMPENZÁCIA ZA ZRUŠENÝ LET