Cestujeme po svete

Tip na prehliadku Paríža

Ak sa chystáte na krátky výlet do Paríža, no chceli by ste vidieť jeho najväčšie krásy a pýchy, ponúkam vám tip na prehliadku Paríža, pri ktorej sa nenachodíte, nestratíte a hlavne to všetko stihnete…:) Keď sme boli s priateľkou v Paríži tak sme túto prehliadku absolvovali a musím povedať, že stála za to.

Prehliadka sa volá Paris Express a organizuje ju niekoľkokrát denne agentúra Paris City Vision, ktorá podľa informácií na stránke prevádzkuje autobusové prehliadky Paríža už od roku 1929. Do dvojposchodových klimatizovaných autobusov s panoramatickou strechou sa nastupuje pred sídlom agentúry na 214 rue de Rivoli neďaleko múzea Louvre. Pri vstupe do autobusu dostanete slúchadlá, pomocou ktorých budete počúvať celkom poučný výklad. Ten je dostupný v 15 svetových jazykoch (vrátane angličtiny, francúzštiny, nemčiny, španielčiny, taliančiny, atď.).

Prehliadka trvá približne 2 hodiny a zavedie vás na najznámejšie miesta v Paríži – Place Vendôme, Place de la Concorde, Champs-Elysées, Place du Trocadero, Place de la Bastille a iné. Z významných pamiatok, ktoré uvidíte, spomeniem aspoň parížšku operu, Víťazný oblúk, Eiffelovku, Pont-Neuf, katedrálu Notre Dame a Invalidovňu. Na konci obhliadky vás šofér odvezie späť pred agentúru. Dospelá osoba zaplatí za exkurziu 22 €, deti do 12 rokov zaplatia polovicu – 11 €. Bližšie informácie získate na stránke agentúry Paris City Vision, kde si prehliadku môžete aj zarezervovať.

Ak som vás inšpiroval, zarezervujte si lacné letenky do Paríža.

Bezplatný turistický sprievodca – Paríž (EN)

Autor fotky: Chris Molloy

Booking.com
LACNÉ UBYTOVANIE NA BOOKING.COM

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

2 komentáre

  1. Mike

    jano: Bývali sme v hoteli Best Western Eiffel Park neďaleko Invalidovne a Eiffelovej veže. Naše dojmy si môžeš prečítať v článku Hotel Eiffel Park v Paríži.

    Ak ti tento hotel nebude vyhovovať, poradil by som ti stránku booking.com…v ponuke majú skoro 900 hotelov v Paríži.

  2. jano

    Prosim ta napis nazov hotela v ktorom ste byvali. Hladam lacne ubytovanie pre 4

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

ClaimCloud - Kompenzácia za zrušený let
CLAIMCLOUD - KOMPENZÁCIA ZA ZRUŠENÝ LET