CestopédiaLetecká doprava

Lufthansa: Online Check-in (návod)

Boeing 747-8 spoločnosti Lufthansa

Ak ste sa rozhodli pred letom spoločnosťou Lufthansa využiť službu Online Check-in, tento článok vás prevedie celým procesom. Služba Online Check-in od Lufthansy je veľmi jednoduchá, ušetrí vám čas na letisku a môžete si pri nej vybrať vaše obľúbené sedadlo.

Službu Online Check-in môžete využiť aj keď letíte so zapísanou batožinou. Služba Online Check-in je dostupná už 23 hodín pred odletom.

Začíname Online Check-in

Online registráciu zahájime kliknutím na Online Check-in v časti My Bookings v hlavnom hornom menu na stránke Lufthansy alebo zadaním adresy https://wci.austrian.com/app/ck.fly?l=en do internetového prehliadača. Ak vás na možnosť využitia služby Online Check-in upozornila spoločnost e-mailom, kliknite na tlačidlo Check-in Now vovnútri e-mailu.

Poznámka: Služba Online Check-in je dostupná iba v angličinte.

Na identifikáciu letu môžete použiť kombináciu viacerých údajov:

  • číslo vernostnej karty a vaše priezvisko
  • rezervačný kód (Booking reference), vaše priezvisko a krstné meno
  • číslo letenky (Ticketnumber), vaše priezvisko a krstné meno

Kliknite na tlačidlo √ Confirm.

Samotný Online Check-in

Ak ste zadali požadované údaje správne, systém vám v prehľadnej tabuľke zobrazí základné údaje o vás ako pasažierovi a lete (číslo letu, trasa, dátum a čas odletu, trieda, sedadlo).

V pravom menu môžete tiež kliknúť na Add Frequent Flyer Card a zadať údaje o vernostnom programe (ak ste tak už nespravili pri rezervácii letenky), resp. pridať ďalšieho pasažiera (Add additional passenger) alebo si priplatiť za vyššiu triedu (Upgrade against miles).

Lufthansa Online Check-in - Krok 1

Ak si chcete zmeniť priradené sedadlo, kliknite na Change seat v tabuľke s informáciami o lete.

Lufthansa Online Check-in - Krok 2

 

V otvorenom okne uvidíte prehľad kabíny vášho lietadla. Zelené sú voľné sedadlá, šedé sedadlá sú už obsadené. Oranžovou je označené vami vybrané sedadlo. Vyberte si požadované sedadlo a váš výber potvrďte kliknutím na √ Confirm.

Po zatvorení okna pokračujte kliknutím na Issue Boarding Pass (vystaviť palubnú vstupenku).

Vystavenie palubnej vstupenky

V poslednom kroku si už len musíte vytlačiť palubnú vstupenku, resp. si ju nechať poslať na vašu e-mailovú adresu alebo telefónne číslo vo forme SMS. Predtým však uvidíte informáciu o zakázaných predmetoch v príručnej batožine a musíte potvrdiť, že si žiadny z týchto zakázaných predmetov nevezmete na palubu. To spravíte kliknutím na tlačidlo √ Confirm.

Lufthansa Online Check-in - Krok 3

 

Na ďalšej obrazovke si budete môcť vytlačiť alebo zaslať palubnú vstupenku:

  • Ak si chcete palubnú vstupenku stiahnuť/vytlačiť, zaškrtnite možnosť Print Online Boarding Pass now a pokračujte podľa pokynov.
  • Ak si chcete palubnú vstupenku zaslať na e-mail, zaškrtnite možnosť Mobile Boarding Pass via e-mail* to Mobile Phone. Následne budete môcť zadať vašu e-mailovú adresu.
  • Ak si chcete palubnú vstupenku zaslať do telefónu ako SMS, zaškrtnite možnosť Mobile Boarding Pass via text message link* to Mobile Phone. Následne budete môcť zadať vašu e-mailovú adresu.

Lufthansa Online Check-in - Krok 4

Pred ukončením online registrácie ešte zaškrtnite políčko I hereby confirm, that I have acknowledged the information regarding Liability and assurance a všetko potvrďte stlačením tlačidla √ Continue.

Hotovo

Na poslednej obrazovke sa vám zobrazí výsledok celého procesu online registrácie a proces môžete ukončiť kliknutím na tlačidlo √ End.

Lufthansa Online Check-in - Krok 5


UŠETRITE PRI CESTOVANÍ VLAKOM VĎAKA TRAINLINE

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

Komentáre: 1

  1. Dobrodruh

    Super návod! :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

ClaimCloud - Kompenzácia za zrušený let
CLAIMCLOUD - KOMPENZÁCIA ZA ZRUŠENÝ LET