Majstrovstvá Európy vo Futbale 2020, alebo skrátene EURO 2020, sa budú konať v náhradnom termíne 12. júna až 12. júla 2021. Ako „romantická“ pripomienka 60. výročia prvého európskeho šampionátu sa zápasy EURO 2020 odohrajú v trinástich mestách v dvanástich štátoch po celom kontinente (Kodaň, Amsterdam, Brusel, Budapešť, Bukurešť, Bilbao, Glasgow, Dublin, Petrohrad, Rím, Baku, Mníchov a Londýn). Slovensko odohrá svoje skupinové zápasy v Dubline a Bilbau. Semifinálové a finálové zápasy sa odohrajú na legendárnom londýnskom Wembley.

Na tejto stránke vám budeme prinášať tipy na lacné ubytovanie počas EURO 2020 v každom z dejísk. Stačí, keď si kliknete na niektorý z hotelov nižšie alebo keď zadáte požadované mesto a dátumy do vyhľadávača vpravo. Lacné ubytovanie počas EURO 2020 sa vám zobrazí priamo na našej partnerskej stránke Booking.com.

Dublin  –  Bilbao  –  Londýn  –  Budapešť  –  Mníchov  –  Rím  –  Baku  –  Petrohrad  –  Bukurešť  –  Amsterdam  –  Glasgow  –  Kodaň

Lacné ubytovanie v Dubline počas EURO 2020

V írskom Dubline sa budú zápasy hrať na Aviva Stadium s kapacitou 51 700 divákov. Po dokončení v roku 2007 sa štadión stal domovským stánkom pre írsky národný rugby tím a írsky národný futbalový tím. Slovensko tu odohrá svoje zápasy skupiny E v pondelok 14. júna (proti Poľsku) a v piatok 18. júna (proti Švédsku).

Tipy na výhodné ubytovanie v Dubline:

Lacné ubytovanie v Bilbau počas EURO 2020

Španielske Bilbao bude hostiť tímy skupiny E. Dejiskom bude štadión San Mamés s kapacitou 53 332 divákov (iba na sedenie). Slovensko v Bilbau odohrá svoj zápas skupiny E v sobotu 19. júna proti domácemu Španielsku.

Tipy na výhodné ubytovanie v Bilbau:

Ubytovanie v Londýne počas EURO 2020

Nielen zápasy základnej skupiny D, ale aj osemfinálové, semifinálové a finálové zápasy EURO 2020 sa odohrajú v Londýne na legendárnom štadióne Wembley. Kapacita je ohromujúcich 90 000 divákov. Vynovené Wembley bolo otvorené v roku 2007.

Tipy na ubytovanie v Londýne:

Lacné ubytovanie v Budapešti počas EURO 2020

U našich južných susedov si budete môcť pozrieť zápasy skupiny F, ktorej sa nazýva aj „skupina smrti“, a vybrané zápasy osemfinále. Okrem domáceho Maďarska je v nej aj Portugalsko, Francúzsko a Nemecko. Zápasy sa budú konať na štadióne Puskás Aréna, ktorý je pomenovaný po slávnom maďarskom futbalistovi Ferencovi Puskásovi. Kapacita stánku je 67 215 divákov.

Tipy na lacné ubytovanie v Budapešti:

Ubytovanie v Mníchove počas EURO 2020

V nemeckom Mníchove, konkrétne vo futuristickej Allianz Arena s kapacitou 75 000 divákov, sa odohrajú zápasy skupiny F a štvrťfinálové zápasy. Zápasy hviezdneho Francúzska, Nemecka či Portugalska, ako aj nemenej zaujímavé zápasy štvrťfinále sa tak budú konať necelých 500 km od Bratislavy.

Tipy na ubytovanie v Mníchove:

Ubytovanie v Ríme počas EURO 2020

Zápasy skupiny A a štvrťfinálové zápasy bude hostiť olympíjský Stadio Olimpico v historickom Ríme s kapacitou 72 698 divákov. Štadión je domovským stánkom profesionálnych futbalových klubov Roma a Lazio, a tiež sa tu tradične koná finále Coppa Italia.

Tipy na ubytovanie v Ríme:

Lacné ubytovanie v Baku počas EURO 2020

Jedno z najmodernejších dejísk EURO 2020 sa nachádza v azerbajdžánskom Baku a ide o Olympíjsky štadión s kapacitou 68 700 divákov na sedenie. Štadión bol otvorený v roku 2015 a spĺňa najprísnejšie štandardy FIFA, UEFA a IAAF (atletika). Svoje zápasy tu odohrá skupina A (Turecko, Taliansko, Wales a Švajčiarsko) a budú sa tu konať aj vybrané štvrťfinálové zápasy.

Tipy na lacné ubytovanie v Baku:

  • Tip 1

Ubytovanie v Petrohrade počas EURO 2020

Zrejme najmodernejším štadiónom slúžiacim ako dejisko zápasov skupiny B a niektorej zo štvrťfinálových skupín bude Krestovsky Stadium (Gazprom Arena) v Petrohrade s celkovou kapacitou 68 134 divákov. Štadión bol otvorený v apríli 2017 a medzi jeho zaujímavosti patrí zasúvacia strecha a zasúvacie ihrisko. Slúži ako domovský stánok futbalového klubu FC Zenit Petrohrad, v ktorom hrá aj Slovák Róbert Mak.

Tipy na ubytovanie v Petrohrade:

  • Piterland Hotel **** (pri mori, 10 min pešo od štadiónu)
  • M-Hotel *** (3 zastávky metrom, linka 3 na Zenit)

Lacné ubytovanie v Bukurešti počas EURO 2020

V rumunskom hlavnom meste Bukurešť sa odohrajú osemfinálové zápasy a zápasy základnej skupiny C, do ktorej bolo vylosované Holandsko, Ukrajina, Rakúsko a Severné Macedónsko. Zápasy sa odohrajú na štadióne Arena Națională s kapacitou 55 600 divákov.

Tipy na lacné ubytovanie v Bukurešti:

  • Tip 1

Lacné ubytovanie v Amsterdame počas EURO 2020

Holandský Amsterdam privíta podobne ako Bukurešť tímy základnej skupiny C a niektoré tímy, ktoré sa prebojujú do osemfinále. Zápasy sa budú konať na hlavnom mestskom štadióne Johan Cruijff Arena s kapacitou 54 990 divákov.

Tipy na lacné ubytovanie v Amsterdame:

  • Tip 1

Lacné ubytovanie v Glasgowe počas EURO 2020

Slovákom dobre známy Hamden Park v škótskom Glasgowe poslúži ako dejisko skupinovej fázy EURO 2020 (skupina D pozostávajúca z Anglicka, Chorvátska, domáceho Škótska a Českej republiky) a dejisko niektorých zápasov osemfinále. Štadión bol postavený ešte v roku 1903 a po renovácii v roku 1999 má kapacitu 52 063 divákov.

Tipy na lacné ubytovanie v Glasgowe:

  • Tip 1

Ubytovanie v Kodani počas EURO 2020

Dánske hlavné mesto Kodaň privíta tímy skupiny B (Dánsko, Fínsko, Belgicko a Rusko), ako aj niektoré tímy, ktoré sa na EURO 2020 prebojujú medzi najlepších 16 tímov. Zápasy sa odohrajú na štadióne Parken Stadium s kapacitou 38 065 divákov, čo je najmenej spomedzi ostatných dejísk EURO 2020.

Tipy na ubytovanie v Kodani:

  • Tip 1


CESTUJTE VLAKOM PO CELEJ EURÓPE ZA NAJLEPŠIE CENY