Ubytovanie

HN Online: Prahu ovládne vlna krachov

Hotelom v Prahe hrozí vlna krachov. Podľa Českého štatistického úradu obsadenosť hotelov v hlavom meste ČR koncom mája klesla oproti vlaňajšku o jednu desatinu na 50,9 %. Tržby sa tak znížili o tretinu, čo môže ohroziť existenciu desiatok hotelov, konštatuje dnes český denník Hospodářské noviny.

Predseda asociácie cestovných kancelárií Viliam Sivek, ktorému patrí najväčšia česká sieť hotelov EuroAgentur Hotels & Travel, predpovedá, že 70 pražských hotelov po tomto roku skrachuje. „Počkajú si na Silvestra, kedy prichádza viac turistov, ale myslím, že novej sezóny sa už nedožijú,“ odhaduje Sivek, ktorý sám uvažuje o zatvorení dvoch hotelov.

Majitelia ubytovacích zariadení sa snažia udržať si hostí znižovaním cien, mnohé z nich až o polovicu, na hranicu nákladov.

„Situácia je veľmi zlá. V Prahe sa teraz dá nájsť izba v štvorhviezdičkovom hoteli aj za 50 eur. Keď od tejto ceny odrátate DPH, náklady na energie, práčovňu, upratovanie a ďalší personál plus raňajky, tak budete pomaly doplácať,“ uviedol riaditeľ hotela Perla Tomáš Startl.

Ak cestujete, ponúkame vám lacné ubytovanie v Prahe.

V Prahe momentálne funguje 430 hotelov, ktoré ponúkajú 120.000 lôžok, čo je viac ako vo Viedni.

Celkovo tržby ubytovacích zariadení v ČR klesli v 1. polroku 2009 o 16 %. Situácia v Prahe je však ešte horšia. Pre úbytok hostí a tlaky na zníženie cien zaznamenali hotely pokles tržieb na jednu izbu v rozmedzí od 20 do 35 %. Ponuka prevyšuje dopyt vo väčšine regiónov už od konca minulého roka.

Zdroj: Prahu ovládne vlna krachov


AKCIOVÉ LETENKY NA PELIKÁN.SK

Články autora:

(ne)Prekvapivo milujem cestovanie, predovšetkým lietanie, lietadlá akéhokoľvek druhu a kvalitné hotely. Pracujem ako prekladateľ, no baví ma aj online marketing a po večeroch si tu vypisujem články o cestovaní. Prajem hladké čítanie...;)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.


AKCIOVÉ LETENKY NA PELIKÁN.SK